`
شمانیوز
شما نیوز

فروش قطعی سومین علامت تجاری در بازار دارایی فکری فرابورس

در جدیدترین معامله بازار دارایی فکری فرابورس ایران در سال جاری، 98 درصد از حق مالکیت علامت تجاری عالیس واگذار شد. این چهاردهمین معامله از زمان راه‌اندازی بازار دارایی فکری به حساب می‌آید.

به گزارش شمانیوز؛ بازار دارایی فکری فرابورس ایران، در جدیدترین معامله خود در سال 1400، شاهد فروش حق مالکیت یک علامت تجاری بود. به این ترتیب 98 درصد از حق مالکیت علامت تجاری عالیس از طریق بازار دارایی فکری در روز 13 بهمن 1400 به شرکت بهار رز عالیس چناران واگذار شد.

این معامله چهاردهمین معامله از زمان راه‌اندازی بازار دارایی‌های فکری و نخستین معامله در سال 1400 محسوب می‌شود.

تاکنون 14 دارایی فکری شامل 9 اختراع، دو طرح صنعتی و سه علامت تجاری به ارزش 115 میلیارد و850 میلیون ریال در بازار دارایی فکری فرابورس ایران معامله شده است.

کارگزار خریدار و فروشنده «حق مالکیت علامت تجاری عالیس» شرکت کارگزاری بانک ملی بوده است. بازار دارایی فکری تنها بازاری است که کارگزار خریدار و فروشنده می‌تواند یکسان باشد.

تاکنون 393 اوراق بهادار مبتنی بر دارایی فکری در فهرست عرضه‌های بازار دارایی فکری درج شده است. پس از گذشت 3 سال از زمان درج، عرضه‌ها از فهرست خارج می‌شوند. با در نظر گرفتن این نکته، به روزترین آمار این فهرست 76 اوراق بهادار مبتنی بر دارایی فکری است.

حق ثبت اختراع، علائم تجاری و طرح‌های صنعتی طبق مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادر به عنوان ابزار مالی قانون بازار اوراق بهادر شناخته شده و معاملات مبتنی بر این اوراق معاف از مالیات است.

اختراعات فروخته شده در این بازار شامل «فیلتر جاذب مواد سرطانزای دود سیگار»، «استارتر هوشمند ضد سرقت خودرو»، «دستگاه ظرف‌شویی با Air Jet» و ... است.

 

مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها