`
شمانیوز
شما نیوز

با صدور اطلاعیه ای اعلام شد؛

راه اندازی سامانه جدید عرضه بورس کالا از هفته آینده

مدیریت عملیات عرضه بورس کالای ایران در اطلاعیه ای به کلیه کارگزاران و ذی نفعان اعلام کرد که از روز شنبه ۷ اسفند ماه ۱۴۰۰ عرضه های مربوط به تالار صادراتی، فرآورده های نفتی و بازار فرعی از طریق سامانه جدید عرضه به آدرس https://supply.ime.co.ir ثبت و مورد تایید قرار خواهد گرفت.

به گزارش شمانیوز؛ برمک هوشیار مدیر توسعه فناوری اطلاعات بورس کالای ایران پیش از این خبر راه اندازی سامانه جدید عرضه بورس کالا را اعلام کرده بود.

به گفته هوشیار، طراحی سامانه جدید عرضه، یکی از پروژه هایی است که در راستای طرح جامع یکپارچه سازی سامانه های عملیاتی موسوم به «سامانه سیمرغ» پیاده سازی شده و این سامانه که به لحاظ تکنولوژی و فرآیندی به طور ویژه ارتقا یافته است به زودی جایگزین تمام سامانه های قبلی بورس کالا می شود.

وی افزود: با این اقدام یک وحدت رویه در تمامی سامانه های عملیاتی به وجود می آید تا همگی آنها از یک ساختار شکلی و فرآیندی تبعیت کنند.

وی یادآور شد: به لحاظ بحث مدیریت کاربران نیز مدیریت کاربران تمامی این سامانه ها یکپارچه شده و دسترسی سامانه های جدید از طریق سامانه sso یا همان درگاه ورود یکپارچه اتفاق می افتد که پیشرفته ترین تمهیدات امنیتی در آن لحاظ شده است.

مدیر توسعه فناوری اطلاعات بورس کالای ایران گفت: قابلیت دیگری که بنا به درخواست عرضه کنندگان به ویژه عرضه کنندگان بزرگ و با توجه به رشد حجم و ارزش معاملات در سامانه تعبیه شده است، امکان همکاری با چند بانک به صورت همزمان به عنوان بانک عامل است، چراکه تا پیش از این هر عرضه کننده می توانست تنها یک حساب تسویه در بورس کالا داشته باشد، ولی در سامانه جدید این امکان تعبیه شده است که عرضه کنندگان قادر باشند به ازای هر عرضه، حساب تسویه مختص آن عرضه را از بین حساب های بانکی مختلف خود انتخاب نمایند و در واقع عرضه کننده می تواند به صورت همزمان با چندین بانک همکاری داشته باشد.

دسترسی به سامانه جدید از طریق لینک زیر امکان پذیر است:

 https://supply.ime.co.ir

1

 

کالاخبر

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

    این خبر را از دست ندهید
    دیگر رسانه ها