`
شمانیوز
شما نیوز

رئیس کمیسیون صنایع مجلس:

تولیدکنندگان نباید از حمایت‌ها سوءاستفاده کنند

رئیس کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه تولیدکنندگان نباید از حمایت‌ها سوءاستفاده کنند، گفت: حمایت‌ها از برخی تولیدکنندگان نتیجه مطلوب را در پی نداشته است.

به گزارش شمانیوز؛ عزت‌الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تولیدکنندگان نباید از حمایت‌ها سوءاستفاده کنند، گفت: حمایت‌ها از برخی تولیدکنندگان نتیجه مطلوب را در پی نداشته و ثمره این حمایت‌ها این بوده که تولیدکنندگان ما کالای با قیمت بالا و کیفیت پائین به بازار عرضه کرده‌اند.

وی افزود: متأسفانه در مورد صنعت خودرو 2 شرکت خودروسازی مطرح کشور به یک حیات خلوت دولت‌ها تبدیل شده و دولت‌ها هیچ‌گاه به عنوان یک بنگاه اقتصادی به این دو شرکت خودروسازی نگاه نکردند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: تولیدات ما باید صادرات‌محور باشد و با تحقق این مسئله است که ما خواهیم توانست از بخش تولیدات صنعتی به موفقیت‌هایی دست یابیم.

اکبری تالارپشتی خاطرنشان کرد: دولت در بخش تولید باید نقش حمایت‌کننده و هدایت‌کننده داشته باشد، نه اینکه در عرصه حاضر نباشد و همان‌طور که گفتم باید به خوبی به نقش حمایتی و هدایت‌کنندگی خود عمل کند.

وی افزود: حمایت از تولیدکننده به ا ین معنا نیست که مصرف‌کننده محکوم به خرید و مصرف هر کالایی با هر قیمتی است، بلکه این حمایت‌ها فرصتی است تا تولیدکنندگان ما بتوانند شرایط رقابت با تولیدکنندگان خارجی را به دست آورند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

    این خبر را از دست ندهید
    دیگر رسانه ها