`
شمانیوز
شما نیوز

معاون وزیر صمت و رئیس ایدرواعلام کرد :

انطباق حداقل ۹۰ درصدی خودروهای ساخت داخل با الزامات استاندارد

محسن صالحی نیا در همایش قطعه سازان خودرو کشور از انطباق ۹۰ درصدی خودروهای ساخت داخل با الزامات استاندارد خبر داد.

به گزارش شمانیوز؛ صالحی نیا با بیان اینکه صنعت خودرو و قطعه‌سازی جایگاه جدی از حجم زنجیره ارزش تولید دارند خاطر نشان کرد : هم اکنون در برخی خودروها هر ۸۵ استاندارد و در برخی دیگر به‌ دلیل نوع پلت‌فرم ۷۶ استاندارد اصلی و کلیدی انجام می شود و در خصوص  ۹ استاندارد دیگر  که در رده بعدی سطوح استانداردی قرار دارند ، قابلیت اجرا وجود ندارد  که گزارش آن نیز به رئیس جمهور ارائه شده است.

صالحی نیا ضمن اشاره به ۸ فرمان رئیس جمهور که فصل الخطاب هست گفت: بار افزایش ۵۰درصدی تولید بر دوش قطعه‌سازان خواهد بود. اما با برنامه‌هایی که تدوین شده و عزم جزم وزیر صنعت این هدف میسر خواهد شد.

به گفته رئیس ایدرو صنعت خودرو با محدودیت‌های بسیاری در سطح جهانی مواجه بوده، این در حالی است که صنایع خودرو و قطعه‌سازی به دلیل پیچیدگی فناوری جزو صنایع سطح بالا قرار دارند. با این‌حال، در دوران تحریم خودروسازان خوب عمل کردند و توانستند این صنعت را حفظ کنند. نسبت‌به چهارسال گذشته هم خودروها وضعیت کیفی بهتری دارند و هم آپشن‌های بیشتری در آن‌ها به‌کار گرفته شده است.

صالحی نیا  همچنین  اعلام کرد: ایدرو  در خصوص  واگذاری سهام خود در ۲ خودروسازی ایران خودرو و سایپا   امادگی فراهم آوردن زمینه های لازم برای تسریع فرایند انتقال سهم را  با  تعامل سایر بخش های ذیربط دارد

 

ایدرونیوز

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها