`
شمانیوز
شما نیوز

تاکید مدیرعامل گروه مپنا بر تسریع در اجرای پروژه پساب ذوب آهن اصفهان

مدیرعامل گروه مپنا سه شنبه ۱۷ اسفند با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن دیدار و گفتگو با مدیرعامل و مسئولین معاونت توسعه این شرکت از پروژه احداث تصفیه خانه پساب بازدید کرد.

به گزارش شمانیوز؛ دکتر عباس علی‌آبادی دستاوردهای گروه مپنا را حاصل ترویج روحیه خودباوری دانست و پیشرفت صنعتی کشور را در دهه‌های اخیر موفق خواند.وی با اشاره به حضور مپنا در رده‌بندی شرکت های برتر نفت و گاز فعال در خاورمیانه ، اظهار داشت : در ساخت توربین رتبه سوم جهان را داریم و در منطقه رتبه اول صادرات تجهیزات را از آن خود کرده ایم .

مدیرعامل گروه مپنا ، پروژه احداث تصفیه خانه پساب ذوب آهن را یک پروژه مهم در جهت تامین آب مورد نیاز این شرکت و همچنین کمک به حفظ منابع آبی استان اصفهان دانست و گفت : اجرای این پروژه ، یک تجربه خوب و مهم در کلاس جهانی برای گروه مپنا محسوب می شود .

دکتر عباس علی‌آبادی با اشاره به اینکه این پروژه تا نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به پایان می رسد افزود : با توجه به اینکه این پروژه به صورت BOT اجرا می شود ، گروه مپنا سرمایه گذار آن محسوب می گردد و زیان تاخیر در اجرای آن متوجه مپنا نیز می گردد و لذا تلاش می کنیم تاخیرات آن جبران گردد . وی افزود : با اجرای این پروژه ، همکاری گروه مپنا وذوب آهن اصفهان وارد فاز جدیدی شده است و در آینده توسعه می یابد.

مهندس ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن نیز از پیگیری مدیرعامل گروه مپنا برای پیشبرد مناسب پروژه پساب ذوب آهن تقدیر کرد و گفت : سابقه همکاری ذوب آهن و مپنا به سال ۸۴ بر می گردد و اجرای این پروژه ، سرفصل جدیدی در این همکاری و تعامل محسوب می شود . سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن فعالیت در جهت کاهش مصرف آب را از جمله اولویت های اصلی این شرکت  دانست افزود : در  این پروژه وهمچنین جهت جذب و انتقال پساب بیش از ۲ هزار میلیارد تومان هزینه شده است و با اجرای فاز ۲ آن ، برداشت آب ذوب آهن از رودخانه زاینده رود به حداقل می رسد .

شایان ذکر است پروژه احداث تصفیه خانه ذوب آهن اصفهان به ظرفیت ورودی ۸۵۰ متر مکعب در ساعت در قالب قرارداد BOT با گروه مپنا امضا شده است .

 

روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها