`
شمانیوز
شما نیوز

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت:

قیمت سیمان افزایش نداشته است

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت خبر منتشرشده در خصوص افزایش قیمت سیمان را نادرست برشمرد و گفت: به‌اندازه کافی سیمان در کشور وجود دارد و هر هفته نیز حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن در بورس کالا عرضه می‌شود.

به گزارش شمانیوز، «سیف‌الله امیری» افزود: اکنون مشکل یا کمبودی بابت عرضه سیمان وجود ندارد که منجر به افزایش قیمت آن شود.

وی بیان‌داشت: قیمت سیمان همان نرخی است که در سال گذشته بوده و ماهانه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن سیمان در بورس کالا عرضه می‌شود که گاهی اوقات ۸۳۰ تا ۹۰۰ هزار تقاضا وجود دارد و ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن سیمان در بورس کالا بدون تقاضای خرید باقی می‌ماند.

امیری خاطرنشان‌کرد: شرایط را طوری فراهم کرده‌ایم که همه بتوانند سیمان خریداری کنند و مشکلی از لحاظ خرید در بورس نداشته باشند، بنابراین شایعه گران شدن سیمان کذب محض است.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت ادامه‌داد: ممکن است قیمت‌ها در بورس کالا به علت کم ‌و زیاد شدن قیمت پایه، نوسان داشته باشد، برای مثال در سال گذشته قیمت سیمان تا ۲۹ هزار تومان رسید، اما دوباره کاهش یافت و اکنون روی قیمت ۲۷.۵ تا ۲۸ هزار تومان در بورس عرضه می‌شود که به‌مرور زمان با توجه به افزایش عرضه در بورس به‌طور یقین قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند.

وی گفت: قیمتی که به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد، به‌طورمعمول با احتساب ارزش‌افزوده و هزینه‌های حمل، بین ۳۴ تا ۴۰ هزار تومان است و اینکه گفته ‌شده قیمت سیمان ۶۰ هزار تومان است، واقعیت ندارد.

 

شاتا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها