`
شمانیوز
شما نیوز

بقای اسلام در اشاعه‌ی قرآن است

امام جمعه اهل سنت کیش بالاترین سطح قرآن را، فراگیری آن با درک مفاهیم عنوان کرد و تاکید داشت: بقای اسلام در تبلیغ و اشاعه‌ قرآن است

به گزارش شمانیوز، شیخ یعقوب شمس در آئین اختتامیه هجدهمین دوره مسابقات قرآن کریم، قرآن مجید را اصل و بنیاد دین اسلام عنوان کرد و اظهار داشت: بقای دین اسلام در اشاعه و تعلیم قرآن است.

وی بالاترین سطح قرآن را، فراگیری آن با درک مفاهیم دانست و روخوانی را پایین‌ترین درجه‌ی آن عنوان کرد و افزود: هرکس قرآن را بخواند و به آن عمل کند، در روز قیامت، تاجی بر سر پدرمادرش نهاده خواهد شد که روشنایی‌اش از دنیا بیشتر است پس خواندن قرآن برای والدین هم سودبخش است لذا خانواده‌ها به بهانه‌ی تامین مسائل مالی از تعلیم قرآنی فرزندان خود غافل نشوند.

شیخ  یعقوب شمس دوران خردسالی را بهترین زمان برای حفظ قرآن دانست و تاکید کرد: اگر فرزندانی پاک‌دامن و پاک‌‌سرشت‌ می‌خواهید و به دنبال جامعه‌ای سالم هستید، فرزندان خود را قرآنی بار آورده و جامعه را قرآنی کنید.

وی با بیان این مطلب که نزول قرآن در ماه رمضان و شب‌قدر، این ماه و شب را به بهترین در نوع خود تبدیل کرد، ادامه داد: قرآن، کشور و ملت اهل خود را بالا می‌برد.

در ابتدای این نشست، یاسر شاه‌پیری، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز با تقدیر از برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات، ابراز امیدواری کرد: محافل قرآنی در مساجد و هیئات کیش، رونق بیابد.

سعید پرویزی از قاریان ممتاز و بین‌المللی قرآن کریم نیز در ادامه به تلاوت آیاتی از سوره احزاب پرداخت.

در پایان این مراسم از ۱۰۵ نفر مقام برتر اول تا سوم و برگزیده در ۳۰ بخش تقدیر شد.

رشته‌های صحیح‌خوانی، ترتیل ۷ تا ۱۱ سال ، ترتیل ۱۲ تا ۱۸ سال قرائت تقلیدی سوره ضحی زیر ۱۸ سال، حفظ ۱۶ سوره آخر قرآن کریم زیر ۱۸ سال، حفظ ۲۸ سوره آخر قرآن کریم زیر ۱۸ سال، حفظ سوره جمعه، حفظ یک جز زیر ۱۸ سال، حفظ جز ۳۰ زیر ۱۸ سال، حفظ جزءهای ۲، ۳، ۴، ۵، ۶ و ۷، حفظ ۱۱ و ۱۲ جزء، اذان زیر ۱۸ سال، ترجمه قرآن کریم زیر ۱۸ سال، قرآن تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، حفظ یک تا پنج جزء، و جزء ۱۵ و ۲۰، حفظ کل، ترجمه قرآن کریم، و ترجمه مفاهیم قرآن کریم، بخش‌های این دوره از مسابقات را تشکیل ‌دادند.

آئین اختتامیه هجدهمین دوره مسابقات قرآن کریم با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه کیش،  جمعی از معاونین، مشاورین، مدیران سازمان و همچنین قاریان ممتاز کشور شامگاه یکشنبه یازدهم اردیبهشت در سالن خلیج‌فارس مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد.

 

روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها