`
شمانیوز
شما نیوز

برگزاری نخستین «جشن‌واژه» با «امید صباغ‌نو» در غرفه بانک صادرات ایران

​نخستین «جشن واژه» و دیدار با شعرا و نویسندگان با حضور «امید صباغ‌نو»، شاعر و غزل‌سرا، در غرفه بانک صادرات ایران در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

به گزارش شمانیوز، در این نشست که با استقبال دوستداران کتاب به‌ویژه شعر و ادبیات همراه بود، نقش ادبیات و توجه به اقتصاد هنر، چالش‌های صنعت کتاب و نشر و سهم کتاب و کتابخوانی در جامعه، نقش ارتباط سازنده بین شاعران و اهالی موسیقی در خلق آثار فاخر و همچنین نقش بنگاه‌های اقتصادی در کمک به ناشران و توسعه فرهنگ کتابخوانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

امید صباغ نو با ابراز خوشحالی از بازگشایی دوباره نمایشگاه حضوری بین‌المللی کتاب تهران، این اتفاق را فال نیک گرفت و از بانک صادرات ایران به عنوان حامی همیشگی کتاب قدردانی کرد.

وی گفت: اگر سایر نهادها و سازمان‌ها نیز بخشی از درآمد خود را در اتفاقات فرهنگی و به‌ ویژه حوزه کتاب صرف کنند، اتفاقات مثبتی رخ خواهد داد. این حوزه به حمایت گسترده نیاز دارد. در آینده بخش زیادی از مشتریان بانک‌ها هم از همین قشر کتاب‌خوان خواهند بود.

غزل‌سرا و ترانه‌سرای معاصر کشورمان تاکید کرد: هر چه قدر میزان درک، فهم و سواد جامعه بیشتر شود، قطعاً اتفاقات اقتصادی، صنعتی و سرمایه‌گذاری نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین امیدوارم شاهد حمایت سایر بنگاه‌های اقتصادی و مالی در حوزه کتاب، موسیقی و هنرمندان باشیم و این تلاش‌ها بدون شک بی‌پاسخ نخواهد ماند و در آینده بازخورد مثبت آن را خواهیم دید.

وی در این نشست با بیان اینکه باید به سمتی برویم که نویسندگان و شعرا دغدغه مالی نداشته باشند، اظهار داشت: باید عرصه‌ای فراهم شود تا نویسندگان و شعرا بیشتر به ادبیات فکر کنند. امروز تا حد زیادی از آفریدن در این عرصه دور افتاده‌ایم و خیلی از نویسندگان و اصحاب قلم محروم مانده‌اند. باید از همه ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده کنیم و مردم را به کتاب‌خوانی تشویق کنیم.

امید صباغ‌نو امسال با ۱۱ عنوان مجموعه شعر و غزل به سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آمده است.

نشست صمیمی دیدار با اهل قلم تحت عنوان «جشن واژه‌ها» در روزهای دوشنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه این هفته در غرفه بانک صادرات ایران با حضور نویسندگان مطرح کشور برگزار خواهد شد.

همچنین از پنجمین روز برگزاری تا پایان این نمایشگاه، مسابقه‌ای با طرح سوالاتی فرهنگی در غرفه بانک صادرات ایران برگزار و با برگزاری قرعه‌کشی حضوری، جوایز ارزنده نقدی به برندگان اهدا می‌شود.

 

روابط‌عمومی بانک صادرات ایران

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها