`
شمانیوز
شما نیوز

حمیدرضا مختاریان مدیر تیم دیجیتال مفید:

نیمی از سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی جهان توسط چینی‌ها انجام شده است

اولین بار کشور چین از هوش مصنوعی شکست خورد. ماجرا به کمتر از ده سال پیش برمی‌گردد. در کشور چین یک بازی بسیار محبوب وجود دارد که بیش از ۲۵۰۰ سال است چینی‌ها آن را در محله‌ها، خیابان‌ها و … بازی می‌کنند و به آن احساس تعلق خاطر ویژه‌ای دارند. نام این بازی «آلفاگو» است.

به گزارش شمانیوز؛ اولین بار در سال ۲۰۱۷، یک بازیکن حرفه‌ای چینی در بازی آلفاگو به هوش مصنوعی باخت. سراسر چین نسبت به این باخت ناراحت و معترض بود اما این شکست موجب شد که چین زودتر از سایر کشورها متوجه شود باید «هوش مصنوعی» را جدی بگیرد و در همین راستا برنامه‌ریزی‌های چین برای سال ۲۰۲۰ و ۲۰۳۰ شروع شد و کار به جایی رسید که چینی‌ها درسال کرونا ۴۸ درصد سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی جهان را انجام دادند. این در حالی است که سهم آمریکایی‌ها ازسرمایه‌گذاری هوش مصنوعی در ۴۲ درصد برآورد می‌شود.

نباید فراموش کنیم که ما در کشور خودمان چیزی از چین کم نداریم. استعدادهای جوان بسیاری داریم. دسترسی خوبی به بانک داده‌ها داریم و این مزیت بسیار بزرگی برای ما به شمار می‌آید چرا که دیتاهای زیاد و با کیفیت می‌تواند به پیشرفت در هوش مصنوعی به ما کمک می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها