`
شمانیوز
شما نیوز

برگزاری اولین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم در سال 1401

اولین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم با موضوع وقوع نشتی گاز 1و3 بوتادین از فلنج بعد ولو Distributor سینی 28 برج 4045 در واحد بوتادین برگزار شد.

به گزارش شمانیوز، مانور آمادگی و واکنش در شرایط اضطراری واحد بوتادین در راستای الزامات سیستم مدیریت یکپارچه IMS و به منظور کسب آمادگی‌های لازم در هنگام بروز شرایط اضطراری، افزایش توانمندی در هدایت، مدیریت و انجام بسیاری از عملکردهای مورد نیاز در خصوص مواجهه با شرایط اضطراری و مطابق با سناریوی طراحی شده اجرا شد.

هدف از برگزاری این مانور ارزیابی و بررسی نقاط قوت و ضعف عملیات کنترل نشتی و عملکرد گروه تعمیرات در ارتفاع بوده است.

در نشست پایانی مانور بوتادین ضمن بررسی فرصت‌های بهبود و پیشنهادات، عملکرد افسر حراست، افسر لجستیک و تعمیرات، تیم فرماندهی حادثه، موضوعات ایمنی، نحوه تصمیمات استراتژیک، تاکتیکی و اجرا طبق استاندارد، بهداشت و درمان و نحوه اعلام و اعزام تیم آتش‌نشانی مورد ارزیابی قرار گرفت.

برخی از نقاط قوت این مانور شامل سرعت عمل خوب پرسنل بهره‌برداری، ایمنی، آتش‌نشانی و حراست و در مواجهه با شرایط اضطراری، استفاده مناسب و کامل نیروهای آتش‌نشانی، تعمیرات و بهره‌برداری از تجهیزات استحفاظی، دسترسی سریع به مدارک فرآیندی، مشخص کردن استراتژی نحوه مقابله با شرایط اضطراری با توجه به سناریو برای گروه‌های درگیر و تسلط کامل به سناریو و اجرای دقیق موارد مربوط به آن است.

گفتنی است واحد بوتادین پتروشیمی جم تحت لیسانس BASF آلمان و مهندسی اصولی شرکت LURGI، با ظرفیت تولید 115,000 تن در سال از نظر تولید، درجه خلوص و کیفیت محصول واحد نمونه در سطح کشور و جزء واحدهای بسیار با ارزش پتروشیمی جم می‌باشد.

 

روابط عمومی پتروشیمی جم

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها