`
شمانیوز
شما نیوز

امکان مسدودسازی وجوه حساب صادرکننده چک برگشتی

با دستور بانک مرکزی در خصوص قانون جدید چک از این پس وجوه صادرکننده چک برگشتی به میزان کسری مبلغ چک در حسابهای وی در همه بانک ها مسدود خواهد شد.

به گزارش شمانیوز؛ با دستور بانک مرکزی و بر اساس یکی از بندهای مهم قانون جدید چک، بانکها مکلف هستند تا در صورت کافی نبودن موجودی حساب صادرکننده چک، وجه چک را از محل موجودی سایر حسابهای وی به ترتیب اولویت از حساب جاری، حساب قرض الحسنه پس انداز، حساب سرمایه گذاری کوتاه مدت و حساب سرمایه گذاری بلندمدت پرداخت کنند.

بر این اساس بانک مرکزی به منظور آگاهی مشتریان از مبالغ مسدود شده حسابها بابت چک برگشتی، امکانی را بر روی وب سایت خود فراهم کرده است و افراد می‌توانند با مراجعه به سایت بانک مرکزی از بخش «استعلام مبالغ مسدود شده حسابها بابت چک برگشتی» و با وارد کردن اقلام اطلاعاتی شامل کد ملی یا شماره تلفن همراه صاحب حساب/امضاکننده/ذینفع، از دو شیوه «اطلاعات چک» و «کد رهگیری چک برگشتی» نسبت به استعلام مبالغ مسدود شده حسابها بابت چک برگشتی اقدام کنند همچنین به سوالات عمومی و ابهامات در سایت بانک مرکزی پاسخ داده شده است.

گفتنی است، در صورت برگشت خوردن چک، موضوع مسدود شدن موجودی حساب را از طریق پیامک به صادرکننده چک اعلام خواهد شد و مبالغ مسدود شده تا طی شدن مراحل قانونی و صدور دستور قضایی و یا جلب رضایت ذینفع چک، در حساب مسدود خواهد ماند.

 

روابط عمومی بانک صنعت و معدن

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

    این خبر را از دست ندهید
    دیگر رسانه ها