`
شمانیوز
شما نیوز

در بازدید میدانی سعید محمد از جزیره هرمز:

اعلام آمادگی منطقه آزاد قشم برای کمک به حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی جزیره هرمز

صبح امروز پنجشنبه (2تیرماه) و در جریان سفر دبیر شورایعالی مناطق آزاد به استان هرمزگان، سعید محمد به همراه مهدی دوستی استاندار هرمزگان و افشار فتح‌الهی رییس سازمان منطقه آزاد قشم، وارد جزیره هرمز شدند.

این جزیره 7 هزار نفری، با وجود این‌که در محدوده مسئولیت مناطق آزاد نیست، اما مشکلات عدیده‌ی موجود در این جزیره و درخواست‌های مردمی باعث شکل گیری بازدید میدانی هیاتی از مناطق آزاد از این جزیره شد.

سعید محمد در این سفر که با هدف احصاء مشکلات این جزیره و استفاده از ظرفیت های منطقه آزاد قشم برای رونق گردشگری این جزیره در جنوب کشور، صورت گرفت، گفت: با کفش‌های آهنین، وظایف محوله در حوزه مسئولیت خود را پیگیر هستیم و در این مسیر خسته نخواهیم شد.

وی همچنین از تنظیم پیشنهادی به منظور استفاده از ظرفیت‌های منطقه آزاد قشم برای حل مسائل جزیره هرمز خبر داد و افزود: در صورت موافقت دولت، منطقه آزاد قشم برای کمک به مردم عزیز این جزیره برای حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی موجود در آن، آمادگی کامل دارد.

افشار فتح‌الهی نیز، افزود: طبق نظر مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، مکلف شده‌ایم در حد توان، مسایل مناطق مجاور منطقه را نیز مسائل خود بدانیم و در رفع آنها مشارکت نماییم.

این سفر سعید محمد را شاید به نوعی بتوان آغاز فاز جدیدی از مدیریت وی بر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور قلمداد کرد.

جزیره هرمز، یکی از پتانسیل‌های مهم برای جذب گردشگر در جنوب کشور است.

 

فرینا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها