`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

ارائه انواع خدمات شبکه توسط رادین سیستم

انواع خدمات شبکه، کدام‌ها هستند و هر دسته از خدمات چه هدف، مزیت و کاربردی دارند؟ این ابتدایی‌ترین پرسشی است که در ذهن یک متقاضی دریافت خدمات شبکه شکل می‌گیرد. همه ما در اولین برخورد با خدمات یک مؤسسه به درک کامل انواع مختلف خدمات نیاز داریم. زیرا اساساً باید بدانیم کدام پکیج با نیازمندی‌های فعلی ما همخوانی دارد و استفاده از کدام خدمات از نظر اقتصادی منطقی است.

سفری به کهکشان داده‌ها و اطلاعات

انواع خدمات شبکه، کدام‌ها هستند و هر دسته از خدمات چه هدف، مزیت و کاربردی دارند؟ این ابتدایی‌ترین پرسشی است که در ذهن یک متقاضی دریافت خدمات شبکه شکل می‌گیرد. همه ما در اولین برخورد با خدمات یک مؤسسه به درک کامل انواع مختلف خدمات نیاز داریم. زیرا اساساً باید بدانیم کدام پکیج با نیازمندی‌های فعلی ما همخوانی دارد و استفاده از کدام خدمات از نظر اقتصادی منطقی است.

در دنیای پرتلاطم و رقابتی امروز، تنها خدماتی که با کمترین هزینه بیشترین میزان از مزیت را برای ما فراهم آورند، منطقی تلقی می‌شوند. در مورد انواع خدمات شبکه نیز بدیهتاً انگیزه متقاضیان از طرح چنین پرسشی، دستیابی به یک نگرش جامع و کلی است؛ نگرشی برای تصمیم‌گیری بهتر! ما نیز در رادین سیستم خود را نسبت به فراهم ساختن این نگرش برای متقاضیان و مشتریان این حوزه متعهد می‌دانیم. همین موضوع انگیزه‌ای شد تا با یادداشت پیش رو با شما همراه شویم.

دسته‌بندی‌های گوناگون در شناخت انواع خدمات شبکه

واقعیت این است که برای دسته‌بندی انواع خدمات این حوزه، متر و معیار ثابتی وجود ندارد! بسیاری شرکت‌ها ممکن است با پکیج‌های تلفیقی و چندگانه، چند شکل مختلف از خدمات با مقاصد گوناگون را در هم ادغام کنند. این اصلاً عجیب و غیرعادی نیست. از سوی دیگر حتی با در نظر گرفتن جزئیات فنی و تخصصی نیز باز هم چندین روش مختلف برای دسته‌بندی انواع خدمات شبکه به چشم می‌خورد.

پس اگر در پاسخ به این پرسش که انواع خدمات شبکه کدام‌ها هستند، با چند پاسخ گوناگون و متفاوت از تیم‌های متمایز روبرو شدید، اصلاً اتفاق عجیبی نیست. البته این مسئله مانعی برای معرفی انواع خدمات شبکه توسط ما نیست. ما برخی از شناخته‌شده‌ترین دسته‌بندی‌های خدمات را به شما معرفی می‌کنیم.

اطلاعات شبکه

هر یک از انواع خدمات شبکه، بر بخش خاصی از کارکرد این موجود تکنولوژیک پیچیده تمرکز دارد!

خدمات پسیو و خدمات اکتیو؛ یک دسته‌بندی رایج

یکی از دسته‌بندی‌های رایج در شناخت انواع خدمات شبکه، دسته‌بندی آن‌ها در گروه اکتیو و پسیو است. شکل ارائه خدمات پسیو(Passive) بیشتر با حوزه سخت‌افزار و زیرساخت‌های فنی فیزیکی و ملموس گره خورده است. از امور نسبتاً ساده‌تری مانند سیم‌کشی و نصب داکت و تعیین محل قرارگیری قطعات مختلف شبکه تا تعیین دقیق برند و مدل قطعات سخت‌افزاری که باید تهیه شوند.

همه این موارد در دایره خدمات پسیو قرار می‌گیرند. اما در نقطه مقابل خدمات اکتیو تمرکز کمتری بر سخت‌افزارها دارند. خدمات اکتیو(Active) به زبانی ساده، بیشتر حول محور امور نرم‌افزاری تعریف می‌شوند. این دسته از خدمات کمتر با سخت‌افزارها سروکار داشته و در اصل زیرساخت‌های فنی را در فضای نرم‌افزاری با یکدیگر هماهنگ می‌کنند.

یک نکته در مورد این شیوه از دسته‌بندی انواع خدمات شبکه

هرچند این دو مورد از انواع خدمات شبکه در دسته‌های متمایزی هستند اما نقش مکملی در قبال یکدیگر دارند. به بیانی دیگر خدمات اکتیو و خدمات پسیو هر دو به یک اندازه برای داشتن یک شبکه عالی و ایده‌آل اهمیت دارند. دقیقاً به خاطر همین ماهیت مکمل آن‌ها که پیشنهاد می‌شود ترجیحاً انجام هر دو دسته از خدمات به یک تیم واحد محول شوند.

هرچند چنانچه شبکه شما از پیش مستقر شده و اکنون قصد اصلاح یا ارتقای آن را دارید، بسته به وضعیت شبکه‌تان، می‌توانید یکی از این موارد را به تنهایی درخواست کنید. به عنوان مثال شاید صرفاً بخش نرم‌افزاری شبکه شما درگیر مشکل باشد و در این صورت می‌توانید خدمات پسیو را انتخاب کنید.

اطلاعات شبکه

همه جزئیات باید در نهایت دقت و با بالاترین سطح از تخصص انتخاب شوند

از نصب و راه‌اندازی تا ارتقاء و توسعه؛ 6 شکل گوناگون از خدمات

اما صرف نظر از جنبه صرفاً فنی، طبق عرف و عادات این مارکت نیز، خدمات به طور معمول در 5 یا 6 دسته معرفی می‌شوند. در رادین سیستم نیز انواع خدمات شبکه در 5 دسته گوناگون معرفی می‌شوند و این راه را برای انتخاب راحت‌تر باز گذاشته است. دعوت می‌کنیم تا در مرور کوتاه و سریع این 5 دسته از خدمات با ما همراه باشید. هر کدام از این 6 دسته خدمات در برهه خاصی از برپایی و پیشرفت شبکه انتقال داده کاربرد دارند.

1)مشاوره ابتدایی و پیش‌طراحی شبکه

اولین گام در مسیر ایجاد یک شبکه تبادل و اشتراک داده، مشاوره و طراحی آن است. در این مرحله متقاضیان برپایی شبکه جدید، این نوع از انواع خدمات شبکه را دریافت می‌کنند. در رادین سیستم شما می‌توانید با تعیین معیارهای مالی و فنی خود، مشاوره‌های لازم را در این رابطه دریافت کنید.

2) جایگذاری و تثبیت بخش سخت‌افزاری شبکه

در این نوع از انواع خدمات شبکه، هدف اصلی ایجاد بسترهای فیزیکی و سخت‌افزاری شبکه انتقال داده است. در این مرحله که در ادامه مرحله طراحی قرار می‌گیرد، تجهیزات تهیه‌شده نصب و راه‌اندازی می‌شوند. به عنوان مثال سیم‌کشی، داکت‌کشی، نصب روترها و راه‌اندازی اتاق سرور، امور مربوط به این بخش از خدمات شبکه هستند.

در فاز نرم‌افزاری، سخت‌افزارهای برپا شده در یک مدار مشخص به کار گرفته می‌شوند

3) اجرای فاز نرم‌افزاری شبکه

در این دسته از خدمات شاهد یکی از مهم‎‌ترین و کلیدی‌ترین گام‌های راه‌اندازی شبکه هستیم. در این بخش لازم است که با دانش کامل در حوزه نرم‌افزار، زیرساخت‌های شبکه هماهنگ و راه‌اندازی شوند. این گام که در نقش تکمیل‌کننده بخش نصب سخت‌افزاری است، به دقت، تخصص و شناخت بسیار دقیقی از مختصات شبکه نیاز دارد!

4) پشتیبانی و ارائه راهکارهای حفظ ثبات عملکردی

برای بهره‌مندی از مزایا و ارزش‌های یک شبکه خوب و قدرتمند، صرف راه‌اندازی و ایجاد آن اهمیت ندارد. یکی از انواع خدمات شبکه، پشتیبانی فنی از آن است. گاهاً شما یک زیرساخت کامل و فعال در اختیار دارید. اما حس می‌کنید لازم است که مشاوره‌هایی دقیق‌تر و پشتیبانی کارآمدتری از آن به عمل آید. در این موقعیت است که این بخش از خدمات پشتیبانی شرکتی مانند رادین سیستم به کمک شما می‌آید!

5) ارتقا و توسعه شبکه

آخرین نوع از مجموعه انواع خدمات شبکه، مربوط به ارتقا و توسعه شبکه‌های موجود است. ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌ها در بسیاری مواقع خود از ابتدا یک شبکه تبادل داده فعال و پویا در اختیار دارند. به نحوی که شبکه بدون نقص مشغول به فعالیت و خدمت‌رسانی است. اما بخاطر افزایش سطح نیازمندی‌ها یا ارتقای سطح معیارهای فنی، به توسعه و بهبود شبکه خود نیاز دارند. در اینجاست که به خدمات ارتقا و توسعه شبکه نیاز دارند.

 

رادین سیستم ارائه دهنده انواع خدمات شبکه کامپیوتری از جمله: طراحی و زیرساخت شبکه، خدمات اکتیو و پسیو ‌شبکه، خدمات امنیت شبکه، نصب و راه اندازی و... در کوتاه ترین زمان و توسط تیم حرفه ای و مجرب می باشد.

  تلفن تماس: ۰۲۱-۴۵۸۸۵    وب سایت: www.rsto.ir

اطلاعات شبکه

هر شبکه، کهکشانی از داده‌ها و اطلاعات دیجیتال است!

پرسش‌های متداول

  • انواع خدمات شبکه از نظر فنی کدام‌ها هستند؟ خدمات اکتیو و خدمات پسیو
  • آیا دسته خاصی از این خدمات بیش از سایرین اهمیت دارد؟ همه انواع خدمات مکمل یکدیگر هستند.
  • آیا این خدمات مشاوره را نیز شامل می‌شوند؟ در رادین سیستم مشاوره نیز بخشی از فرآیند ارائه خدمات است.
  • در رادین سیستم انواع خدمات شبکه در چند دسته مختلف ارائه می‌شوند؟ 5 دسته اصلی که در یادداشت درج شده است

 

* مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری شمانیوز مسولیتی بابت آن ندارد 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها