`
شمانیوز
شما نیوز

سید احسان خاندوزی:

وثیقه‌گذاری با سامانه ستاره آسان می‌شود

سید احسان خاندوزی گفت: سامانه ستاره، سامانه وثیقه‌گذاری هوشمند است و کمک بزرگی خواهد کرد که مسئله وثیقه در کشور ما برطرف شود.

«سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: موفق شدیم رونمایی مؤثری برای رفع یک مسئله بزرگ انجام دهیم که خانوارهای زیادی با آن روبه‌رو هستند. مردم زمانی که می‌خواهند از بانک تسهیلات ، کارت اعتباری و... دریافت کنند یا در زمان وقوع مسائل حقوقی، نیازمند وثیقه هستند.

وی افزود: مردم ما دارایی‌های زیادی داشتند که بسیاری از آن‌ها قابلیت وثیقه‌گذاری سریع، شفاف و برخط را نداشت. پس از چهار ماه تلاش مشترک، سامانه ستاره را بین قوه قضائیه، شبکه بانکی و سازمان بورس و اوراق بهادار رونمایی کردیم.

خاندوزی گفت: در حال حاضر مردم می‌توانند زمانی که بانک‌های ملی، قرض‌الحسنه مهر ایران و قرض‌الحسنه رسالت درخواست وثیقه دارند، به این سامانه مراجعه کنند و از سهامی که در بورس دارند یا سهام عدالت خود، به‌عنوان وثیقه استفاده کنند.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: اوراق دیگر مردم در بازار سرمایه نیز، به‌صورت برخط و آنلاین قابل وثیقه‌گذاری است. سامانه ستاره، سامانه وثیقه‌گذاری هوشمند خواهد بود و در آینده سایر دارایی‌های مردم نیز به آن افزوده می‌شود. این سامانه کمک بزرگی خواهد کرد که مسئله وثیقه در کشور ما برطرف شود.

روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها