`
شمانیوز
شما نیوز

مصوب قانون بودجه سال1401 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛

بخشنامه‌ تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی استانداری‌ها به شعب پست بانک ایران ابلاغ شد

اداره کل اعتبارات پست بانک ایران بخشنامه‌ تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی استانداری‌ها مصوب قانون بودجه سال1401 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را به شعب بانک در سراسر کشور ابلاغ کرد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ابلاغ بخشنامه 01/135860 مورخ 1401/06/01 اعلام کرد: بر اساس قانون بودجه سال 1401 کل کشور، برای حمایت از اشتغال، بانک مرکزی ج.ا.ا ایران مکلف است مبلغ یک میلیون و 20‌هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از طریق بانک‌های عامل به دستگاه‌های معرفی شده اختصاص دهد.

این بخشنامه می‌افزاید: مبلغ 620 هزار میلیارد ریال از این منابع بین استان‌ها و شهرستان‌ها براساس شاخص‌های جمعیت و نرخ بیکاری اختصاص پیدا می‌کند و مسئول ایجاد اشتغال هر استان، استاندار است که متناسب با توانمندی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد‌برکت، بنیاد مستضعفان، سازمان بسیج سازندگی، بسیج مستضعفین سپاه، ارتش، آستان قدس رضوی و سایر سازمان‌ها سهمیه‌ای براساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تخصیص داده می‌شود و وزارت کشور با اولویت مناطق محروم و حاشیه‌نشین، فعالیت‌های خلاق و دانش‌بنیان و تعاونی‌ها نسبت به تخصیص سهمیه استان‌ها اقدام می‌کند.

همچنین، در حال حاضر سقف فردی تسهیلات اشتغال  1000‌میلیون ریال با دوره بازپرداخت هفت ساله و سقف کارفرمایی تسهیلات نیز ٢٠‌میلیارد ریال در ازای بکارگیری ٢٠ نفر مددجو تعیین شده است.

بر اساس این گزارش، شورای برنامه ریزی و توسعه استان سهمیه هریک از دستگاه‌های مربوطه را مشخص و دستگاه ذینفع نیز پس از هماهنگی با بانک‌های عامل جهت توزیع بانکی-استانی نسبت به معرفی متقاضیان تسهیلات اشتغال براساس سقف فردی و کارفرمایی طبق مصوبات شورای پول و اعتبار اقدام خواهد کرد.

 

اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها