`
شمانیوز
شما نیوز

حرکت صعودی سرمایه‌گذاری "پترول"

"پترول" در سال مالی جدید اولین جهش بهای تمام‌شده سرمایه گذاری را انجام داد

بخش «محصولات شیمیایی» بیشترین سرمایه‌گذاری را در اختیار دارد و این مبلغ سرمایه‌گذاری بالغ‌بر یک هزار و ۴۶۲ میلیارد تومان بود و ارزش بازار این بخش برابر با ۱۵ هزار و ۵۵۷ میلیارد تومان به ثبت رسید.

سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مردادماه سال ۱۴۰۱ مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری خود را برابر با مبلغ ۴ هزار و ۶۴۹ میلیارد تومان ارائه کرد، بهای تمام‌شده "پترول" سرمایه‌گذاری از مجموع سرمایه‌گذاری مربوط به شرکت‌هایی است که در بازار سرمایه و خارج از بازار حضور دارند.

مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های "پترول" در مردادماه سال جاری، در مقایسه با ماه گذشته ۳۳ درصد رشد سرمایه‌گذاری را به همراه داشت، عمده‌ترین سرمایه‌گذاری که "پترول" انجام داد مربوط به شرکت‌هایی است که در بازار سرمایه حضور دارند و بهای تمام‌شده این سرمایه‌گذاری برابر با یک هزار و ۴۷۹ میلیارد تومان است.

در خصوص صورت وضعیت پرتفوی بورسی پترول لازم به ذکر است که بخش «محصولات شیمیایی» بیشترین سرمایه‌گذاری را در اختیار دارد و این مبلغ سرمایه‌گذاری بالغ‌بر یک هزار و ۴۶۲ میلیارد تومان بود و ارزش بازار این بخش برابر با ۱۵ هزار و ۵۵۷ میلیارد تومان به ثبت رسید، "پترول” با سرمایه ثبت‌شده ۷ هزار میلیارد تومانی طی عملکرد ۴ ماهه، طی سال مالی منتهی به پایان اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۲ از محل سود سهام محقق‌شده درآمدی بالغ‌بر ۱۵ میلیارد تومان کسب کرد.

بیشترین میزان بهای تمام‌شده "پترول" در مردادماه معلق به بخش سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی است که در بازار سرمایه فعال هستند و مورد معامله قرار می‌گیرند، مجموع بهای تمام‌شده در این بخش برابر با یک هزار و ۴۷۹ میلیارد تومان بود که نسبت به ماه گذشته ۲ درصد افزایش پیدا کرد، این افزایش سرمایه‌گذاری برابر با ۳۱ میلیارد تومان بود.

ارزش بازار پرتفوی شرکت‌های بورسی "پترول"

سرمایه گذاری توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس طی عملکرد ماهانه منتهی به مردادماه سال جاری در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های خود را بالغ‌بر ۱۵ هزار و ۷۸۷ میلیارد تومان شناسایی کرد که نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌ها رشد ۹۶۶ درصدی را به همراه داشت.

بیشترین میزان ارزش بازار در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» در اختیار شرکت «پتروشیمی لردگان» با ۵ هزار و ۶۹۹ میلیارد تومان بود و شرکت «صنایع پتروشیمی کرمانشاه» نیز پس از لردگان قرار داشت، میزان ارزش بازار این پتروشیمی برابر با ۴ هزار و ۱۱۳ میلیارد تومان به ثبت رسید.

"پترول" در مردادماه سال جاری بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری خود در شرکت‌های «غیر بورسی» را ۳ هزار و ۱۶۹ میلیارد تومان به ثبت رساند، بیشترین سرمایه‌گذاری در این بخش مربوط به شرکت «پتروشیمی ایلام» با ۲ هزار و ۲۴۶ میلیارد تومان بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها