`
شمانیوز
شما نیوز

معاون معادن و فراوری مواد وزارت صمت در «استیل‌پرایس» مطرح کرد؛

ابراز امیدواری وزارت صمت برای مدیریت بهتر تأمین انرژی صنعت فولاد

معاون معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تأمین انرژی برای صنعت فولاد یک مسئله مهم و حیاتی است و هر چند که امسال در تأمین انرژی برای صنعت فولاد با مشکلاتی کمتری مواجه شدیم و شاهد افزایش تولید فولاد بودیم، امیدواریم امسال نیز بتوانیم این مسئله را به خوبی مدیریت کنیم.

ابراز امیدواری وزارت صمت برای مدیریت بهتر تأمین انرژی صنعت فولاد

رضا محتشمی‌پور، معاون معادن و فراوری مواد وزارت صمت صبح امروز در نهمین کنفرانس بین‌المللی استیل‌پرایس اظهار کرد: با توجه به این که به فصل سرما نزدیک می‌شویم، بدون شک در زمستان با مشکل کمبود گاز به‌عنوان عامل محدودکننده در فعالیت‌های صنعت فولاد مواجه خواهیم بود.

وی افزود: در این شرایط سخت با کمک و هم‌فکری یکدیگر باید بتوانیم با اعمال سیاست‌گذاری‌ها و راهکارهای مناسب با عوامل کاهش تولید فولاد در کشور مقابله کنیم.

معاون معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: از طریق بازبینی نقاط ضعف می‌توانیم صنعت فولاد را بیش از این پویا کنیم، هرچند که در سیاست‌گذاری زنجیره فولاد، نباید انتظار تأمین گاز بیشتری برای این صنعت داشته باشیم.

وی اذعان داشت: طی چند ماه گذشته شاهد نوسان قیمت در صنعت فولاد بودیم که علت آن  غیر فعال بودن برخی از معادن آهن در کشور بوده است؛ درصدد فعال‌سازی بیش از پیش این معادن در کشور هستیم.

محتشمی‌پور بر اعمال سیاست‌گذاری مناسب در بخش فولاد کشور تأکید کرد و گفت: هم‌اکنون ۵۰ درصد ظرفیت صنعت فولاد ما بلااستفاده مانده که می‌توانیم با افزایش تقاضا شاهد افزایش رشد تولید در زنجیره فولاد کشور باشیم.

وی بیان کرد: تأمین انرژی برای صنعت فولاد یک مسئله مهم و حیاتی است و هر چند که امسال در تأمین انرژی برای صنعت فولاد با مشکلاتی کمتری مواجه شدیم و شاهد افزایش تولید فولاد بودیم، امیدواریم امسال نیز بتوانیم این مسئله را به خوبی مدیریت کنیم.

معاون معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان داشت: در سال گذشته تقاضای فولاد در جهان کاهش یافت و علت آن هم کاهش حوزه ساخت و ساز مسکن در بعضی از کشورها بود.

وی بیان کرد: هم‌اکنون بازارهای صادراتی ما را برخی از محصولات صنعت فولاد تشکیل می‌دهند چراکه بازار صادراتی فولاد به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای صادراتی غیر قابل چشم‌پوشی است.

محتشمی‌پور در پایان یادآور شد: با توسعه ساخت و ساز مسکن در کشور چین می‌توانیم در کوتاه‌مدت امیدوار باشیم که صنعت فولاد نیز بتواند با افزایش تقاضا در جهان مواجه شود.

 

ایراسین

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها