`
شمانیوز
شما نیوز

کیش/

برگزاری مراسم افتتاحیه ممیزی فرودگاه بین المللی کیش

فرودگاه بین المللی کیش در روزهای آینده میزبان ممیزان سازمان هواپیمایی کشوری در راستای دریافت گواهینامه فرودگاهی خواهد بود.

برگزاری مراسم افتتاحیه ممیزی فرودگاه بین المللی کیش

صبح یکشنبه 17 مهر جلسه افتتاحیه ممیزی از فرودگاه بین ­المللی کیش با حضور کار گروهی به سرپرستی سید حمیدرضا صانعی معاون دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری و مدیران ارشد شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش و همچنین مدیران فرودگاهی، فرآیند ممیزی و بازرسی از مستندات و زیر ساخت های فرودگاه برگزار شد و تا روز چهارشنبه 20 مهرماه ادامه خواهد داشت.

بر اساس مقررات ملی و بین ­المللی ناظر بر صنعت هواپیمایی، تمام فرودگاه ­های بین­ المللی و مرز هوایی ملزم به دریافت گواهینامه فرودگاهی در دو بخش زیر ساخت و بهره­ برداری هستند.

هدف از صدور گواهینامه فرودگاهی بعد از انجام فرآیندهای سخت گیرانه بررسی مستندات، شیوه ­نامه، داده­ ها و اطلاعات  فرودگاهی، انطباق زیرساخت­ ها و عملکرد فرودگاه با مقررات، حصول اطمینان از ایمن بودن فرودگاه برای ارائه خدمات پروازی است.

فرودگاه بین­ المللی کیش در سال گذشته میزبان بالغ بر 9/2 میلیون مسافر و درگاه بالغ  بر 32 هزار تن  بار بوده است.

عزت اله محمدی سرپرست شرکت توسعه و مدیریت و بنادر فرودگاه های منطقه آزاد کیش با اشاره به آمادگی فرودگاه بین المللی کیش جهت دریافت گواهینامه فرودگاهی اعلام کرد در یک سال گذشته زیر­ساخت های متعدد فرودگاه در راستای این امر مهم ضمن استاندارد­ سازی، دستورالعمل­ ها و شیوه­ نامه ­ها به روز­رسانی شده است.  

وی افزود: ساختار سازمانی متناسب با عملیات فرودگاه طراحی وکمیته ­های تخصصی در حوزه ایمنی ایجاد شده و همکاران فرودگاهی بر اساس یک برنامه منسجم در حال گذراندن دوره های آموزشی هستند.

در صورت جلب نظر سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر ایمن بودن فعالیت ها و خدمات در فرودگاه کیش، این فرودگاه به عنوان نخستین فرودگاه کشوری خواهد بود که موفق به دریافت گواهینامه دائمی از سازمان هواپیمایی کشوری می شود.

 

روابط عمومی شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها