`
شمانیوز
شما نیوز

سمات/

پرداخت سود سنواتی ۲۰ میلیون سهامدار در ۷ ماه با سجام

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد : در ۷ ماه ابتدایی سال جاری بیش از ۲۰ میلیون سهامدار از طریق سامانه اطلاعات مشتریان (سجام) سود سنواتی دریافت کردند.

پرداخت سود سنواتی ۲۰ میلیون سهامدار در ۷ ماه با سجام

تازه ترین آمارها نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه، از طریق سامانه سجام، سود سنواتی 192 ناشر که شامل 20 میلیون و 564 هزار و 864 سهامدار می شود به مبلغ 4 هزار و 403 میلیارد و 800 میلیون و 407 هزار و 255 تومان سود به حساب سهامداران واریز شد.

 گفتنی است اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که در این بازه زمانی 273 ناشر نیز سود جاری 34 میلیون و 873 هزار و 559 سهامدار به مبلغ 30 هزار و 182 میلیارد و 969 میلیون و 765 هزار و 471 تومان را با استفاده از سامانه سجام به حساب سهامداران سجامی خود واریز کردند.

سامانه سجام چیست ؟

 لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

 

روابط عمومی سمات

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها