`
شمانیوز
شما نیوز

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

صنعتگران با ناملایمت‌های زیادی رو به رو می‌شوند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: صنعتگران با ناملایمت‌های متعددی رو به رو می‌شوند و این در حالی است که آنها در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند. نمی‌شود که در یک سال فرمانده ارشد صنعت را تعویض و یا استیضاح کرد، در این شرایط جامعه صنعتی آسیب می‌بیند.

صنعتگران با ناملایمت‌های زیادی رو به رو می‌شوند

سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی شامگاه چهارشنبه در آئین نکوداشت برترین‌های صنعت و معدن استان اصفهان طی سه سال گذشته با بیان اینکه صاحبان صنایع رزمندگان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند، اظهار داشت: کارگران انسان‌هایی شریف هستند و نباید اجازه داد تا آن‌ها تحت تأثیر شرایط دشوار اقتصادی قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه پیش بینی شده بود با افزایش حقوقی که وزارت کار مصوب کرده است بسیاری از کسب و کارها ریزش نیرو داشته باشند، تصریح کرد: این در حالی است که رشد قابل توجهی از نظر نیروی انسانی در استان رقم خورده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه صنعتگران با ناملامیتی‌های متعددی مواجه می‌شوند، گفت: با یک واحد تولیدی به دلیل داشتن گازوئیل در مجموعه خود برخورد شده است. این در حالی است که مدیران صنعتی ما مدیران بحران هستند زیرا در شرایط دشوار اقتصادی فعلی در حال فعالیت هستند.

سهل‌آبادی با بیان اینکه فشارهایی که بخش صنایع کشور وارد می‌شود عمدتاً آنها را به مخاطره می‌اندازد، گفت: در ارتباط با شرکت شهرک‌ها به ویژه در تأمین زمین بسیاری از صنعتگران در توسعه و ارتقای واحدهای صنعتی با مشکل مواجه هستند.

وی با بیان اینکه امروز بعد از سه سال صنعتگران استان اصفهان دور هم جمع شده‌اند، ابراز داشت: ما وظیفه پررنگ‌تر کردن سفره کارگران را داریم و از سوی دیگر انتظار همکاری بیشتر با صنعتگران را داریم.

سهل آبادی با بیان اینکه اگر دولت امکان تأمین بودجه مورد نیازش را ندارد دلیل نمی‌شود که از محل صنایع همه نیاز خود را برطرف کند، ادامه داد: فشارهایی را به صنعت و معدن وارد می‌شود که عادلانه نیست.

وی ادامه داد: صنایع برای هر گونه توسعه دچار مشکل هستند و انتظار این است که در این راستا نیز همکاری بیشتری با صنایع استان اصفهان صورت گیرد.

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید در استیضاح وزیر صمت تأمل داشته باشند، ابراز داشت: نمی‌شود که در یک سال فرمانده ارشد صنعت را تعویض و یا استیضاح کرد، در این شرایط جامعه صنعتی آسیب می‌بیند.

 

ایراسین

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها