`
شمانیوز
شما نیوز

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه عنوان کرد؛

حفظ روند سودآوری و فروش در شرکت عظیم فولاد مبارکه

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه گفت: این شرکت در ۳ ماهه نخست سال جاری 206،920 میلیارد ریال سود خالص کسب نموده که این رقم در ۶ ماهه نخست به 322،414 میلیارد ریال رسیده است که نشان‎‌دهنده حفظ سودآوری در حد مطلوب نسبت به رقبای داخلی و خارجی است.

حفظ روند سودآوری و فروش در شرکت عظیم فولاد مبارکه

مهدی کویتی، معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه اظهار کرد: این شرکت در شرایط رکودی حاکم بر بازار، در ۶ ماهه نخست سال جاری موفق به فروش 3،947،288 تن محصولات فولادی شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش 10 درصدی داشته است.

وی افزود: از نظر ریالی نیز درآمد فروش به 804 هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد افزایش داشته است؛ شرکت تا پایان سال جاری با فروش 8،400،000 تن محصول، درآمدی حدود 1،600 هزار میلیارد ریال را کسب خواهد کرد که نسبت به سال مالی قبل 10 درصد افزایش خواهد داشت.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه در ۳ ماهه نخست سال جاری 206،920 میلیارد ریال سود خالص کسب نموده که این رقم در ۶ ماهه نخست به 322،414 میلیارد ریال رسیده است؛ این روند نشان‎دهنده حفظ سودآوری در حد مطلوب نسبت به رقبای داخلی و خارجی است.

وی اذعان داشت: یکی از ویژگی‌های بارز شرکت فولاد مبارکه پرداخت سود تقسیمی مصوب در کم‎ترین زمان به سهامداران مخصوصاً سهامداران حقیقی است، به‎طوری که سود سهامداران حقیقی در تاریخ 20 شهریورماه پرداخت شده است.

کویتی با بیان این که سود سهامداران حقوقی نیز در مهلت قانونی مقرر ماده 240 قانون تجارت واریز خواهد شد، تصریح کرد: فولاد مبارکه در تاریخ 30 مهر سال جاری اقدام به ثبت افزایش سرمایه مصوب مجمع عمومی فوق‎العاده ۱۱ مردادماه 1401 نموده و بدین ترتیب سرمایه اسمی شرکت از 293 هزار میلیارد ریال به 530 هزار میلیارد ریال رسیده است.

وی ابراز داشت: شرکت فولاد مبارکه در نظر دارد به منظور تأمین بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز طرح‎های توسعه، اقدام به تأمین مالی از طریق بورس اوراق بهادار تهران به مبلغ 150 هزار میلیارد ریال نماید.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه در پایان عنوان کرد: شرکت در راستای دست‎یابی به سودآوری پایدار برای سهامداران، پروژه احداث نورد گرم 2 را در دست اجرا دارد؛ همچنین به‎منظور تأمین پایدار انرژی برق، پروژه احداث نیروگاه 914 مگاواتی سیکل ترکیبی و 600 مگاواتی نیروگاه خورشیدی را در دست اجرا دارد که تا پایان شهریورماه 1401، پیشرفت قابل توجهی داشته است. اجرای این پروژه‎ها ضمن پایداری تولید و فروش نویدبخش افزایش سودآوری برای سهامداران خواهد بود.

 

ایراسین

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها