`
شمانیوز
شما نیوز

در هفت ماهه ابتدای سال 1401/

رشد بیش از دو برابری پرداخت تسهیلات گلخانه ای توسط بانک کشاورزی در سال جاری

تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی در حمایت از احداث و توسعه کشت های گلخانه ای در هفت ماهه ابتدای سال 1401 نسبت به همین مقطع در سال گذشته، بیش از دو برابر افزایش داشته است.

رشد بیش از دو برابری پرداخت تسهیلات گلخانه ای توسط بانک کشاورزی در سال جاری

شعب این بانک در سراسر کشور از ابتدای سال 1401 تا پایان مهر ماه حدود 30 هزار میلیارد ریال تسهیلات گلخانه ای پرداخت کرده اند که در مقایسه با پرداخت 13 هزار میلیارد ریالی این تسهیلات در پایان مهرماه سال گذشته، بیش از دو برابر رشد داشته است.

بر اساس این گزارش، بانک کشاورزی در هفت ماهه ابتدای سال جاری با پرداخت 29749 میلیارد ریال تسهیلات از احداث و توسعه 510 هکتار گلخانه در کشور حمایت کرده و گامی بلند در راستای توسعه پایدار بخش کشاورزی و تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور برداشته است.

شایان ذکر است تولید محصولات کشاورزی به روش کشت گلخانه ای علاوه بر نقش بسیارمهمی که در مدیریت منابع آب، خاک و انرژی دارد، راهکار موثری برای کنترل شرایط اقلیمی و بهبود کمی و کیفی محصولات کشاورزی در راستای کاهش ضایعات، افزایش بازار پسندی، تولید محصولات صادرات محور و شکوفایی اقتصادی کشور است و بانک کشاورزی با اولویت دهی به پرداخت تسهیلات گلخانه ای، نقش مهمی در حمایت از فعالان این زیربخش ایفا می کند.

 

روابط عمومی بانک کشاورزی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها