`
شمانیوز
شما نیوز

مهندس بیدخام:

هیچ گونه افزایش تعرفه ای در مکالمه تلفن ثابت رخ نداده است

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با اشاره به برخی گلایه های مطرح شده در خصوص افزایش هزینه مکالمه تلفن های ثابت گفت: آن چه به عنوان افزایش هزینه مشاهده می شود، اخذ حداقل هزینه نگهداری بر اساس دستورالعمل هزینه ماهانه خدمات مکالمه صوتی برطبق مصوبه ستاد تنظیم بازار بوده و هیچ گونه افزایش تعرفه ای در تلفن ثابت رخ نداده است.

هیچ گونه افزایش تعرفه ای در مکالمه تلفن ثابت رخ نداده است

مهندس بیدخام با بیان اینکه مکالمات تلفن ثابت تا سقف هزینه نگهداری در کل کشور برای مشترکان رایگان است، گفت: تعرفه شامل نرخ مکالمات می شود که هیچ افزایشی نداشته است و بر اساس بررسی های انجام شده، اجرایی شدن این مصوبه، در کاهش هزینه های سبد خانوار نیز نقش مهمی بر عهده دارد.

وی یادآور شد: همانند سال های گذشته، نرخ مکالمات درون استانی ۴۵ ریال، بین استانی۳۳۰ریال و ارتباط از ثابت به همراه حدود ۶۰۰ ریال است. بر این اساس، مشترکان تهرانی از ابتدای شهریور ، با پرداخت ۲۰ هزارتومان هزینه ماهانه خدمات مکالمه، ۴هزار و ۴۴۴ دقیقه مکالمه رایگان درون شهری یا معادل همان مبلغ، مکالمات بین استانی و همراه دریافت می کنند.

مهندس بیدخام با اشاره به اینکه تعرفه های مخابراتی ۱۲ سال تغییر نکرده است افزود: این طرح برای سایر مراکز استان ها ، ۱۵هزار تومان و ۳هزار و۳۳۳ دقیقه مکالمه رایگان و سایرشهرها، ۱۰ هزار تومان و ۲هزار و ۶۶۶ دقیقه مکالمه رایگان است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: این مصوبه در توسعه زیرساخت های مخابرات هم تاثیرگذار است، زیرا هر خط تلفن به طور میانگین ماهانه ۳۰ هزار تومان هزینه نگهداری بوده و مبلغ دریافت شده، همچنان فاصله قابل توجهی با حداقل هزینه نگهداری هر خط تلفن ثابت دارد.

 

اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها