`
شمانیوز
شما نیوز

کلنگ یک واحد صنعتی به زمین خورد /

۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی با تولید ماژول غشا تصفیه آب در قشم

با حضور سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم کلنگ آغاز عملیات عمرانی مجموعه تولیدی پایا پالا آوید قشم تولیدکننده ماژول غشا تصفیه آب در شهرک صنعتی طولا به زمین خورد.

۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی با تولید ماژول غشا تصفیه آب در قشم

مختار گرشاسبی در این مراسم، اظهار کرد: این واحد تولیدی قرار است در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و با سرمایه گذاری ۱۴۰۰ میلیارد ریالی در مدت زمان هفت ماه به بهره برداری برسد.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: با بهره برداری فاز نخست این مجموعه برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد و پس از انجام مراحل توسعه این تعداد به ۱۲۰ نفر خواهد رسید.

وی ادامه داد: با راه اندازی این مجموعه سالانه ۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی صورت خواهد گرفت که پس از پایان فاز توسعه این واحد تولیدی، رقم صرفه جویی ارزی به ۴۰ میلیون دلار می رسد.

به گفته سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم؛ ظرفیت تولیدی این واحد صنعتی دانش بنیان ۳۰ هزار ماژول غشا تصفیه آب در سال است که با بهره برداری از آن معادل ۱۱ درصد مصرف داخل در قشم تولید خواهد شد.

گرشاسبی خاطرنشان کرد: تولید دانش بنیان و اشتغالزایی پایدار مستلزم تشکیل زنجیره های تولید در داخل کشور است و حمایت از سرمایه گذاران و ایجاد فضای مناسب برای تولید یکی از اولویت های سازمان منطقه آزاد قشم است.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها