`
شمانیوز
شما نیوز

بانک سامان/

فرصت طلایی در انبار سکه بانک سامان

با ورود تکنولوژی به حوزه مشاغل مالی و بانکی، به‌تدریج برای سهولت در معاملات روزانه، دارایی‌های فیزیکی جای خود را به دارایی‌های الکترونیکی، کارت بانکی و اعداد و ارقام در حساب بانکی داد. در این بین برای نگه‌داری سکه و طلا نیز اوراقی تعبیه شد که همان وظیفه کارت‌های بانکی را ایفا می‌کند و از امنیت بالایی حتی نسبت به صندوق امانات بانک برخوردار هستند. گواهی سپرده کالایی سکه طلا یکی از این اوراقی است که برای این منظور تعریف شده‌است. یکی از بانک‌های فعال در این حوزه، بانک سامان است که برای سکه انبارداری می‌کند‌.

فرصت طلایی در انبار سکه بانک سامان

اردیبهشت‌ماه دو سال پیش بود که مدیرتوسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران طی صدور اطلاعیه‌ای از آغاز فعالیت خزانه بانک سامان برای تحویلِ سکه تمام‌بهار آزادی خبر داد و این‌گونه شد که این بانک خوش‌نام نیز به فهرستِ کوچک بانک‌هایی افزوده شد که قرار است برای سکه انبارداری کنند. از آن ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ تا کنون، این انبار به یکی از فعال‌ترین مراکز اقتصادی بازار سکه و بورس تبدیل شده و توانسته اعتماد مخاطبان را جلب کند.

یکی از دلایل جلب این اعتماد، خدمات گسترده و متنوع از پذیرش و نگهداری تا تحویل سکه از یک‌سو و سهولت دسترسی به خدمات از سوی دیگر است.

شما برای انجام معاملات سکه در بورس کالا به نقل و انتقال فیزیکی سکه نیازی ندارید و علاوه بر این، این‌که حتی نیازی نیست برای استفاده از این خدمت لزوماً در بانک سامان حساب افتتاح کنید، از دیگر مزایا و سهولت‌های آن است.

برای استفاده از خدمات این انبار، لازم است یکسری نکات را در نظر داشته باشید. مثلاً اینکه بدانید گواهی سکه در روز بعد از پذیرش سکه از تحویل‌دهنده قابلیت صدور دارد و پس از صدور گواهی، تحویل‌دهنده می‌تواند نسبت به فروش سکه در کارگزاری اقدام کنید. این را هم بدانید که محدوده زمانی پذیرش سکه و تحویل سکه، شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲:۳۰ است. به این نکته هم توجه کنید که دارنده گواهی سپرده سکه می‌بایست از زمان خرید گواهی تا زمان دریافت سکه‌ها از بانک نسبت به پرداخت کارمزد نگهداری طی دوره اقدام کند. و سر آخر اینکه بدانید خدمات انبارداری سکه صرفاً برای سکه‌های تصویر امام ضرب سال ۱۳۸۶ ارائه می‌شود. قرار گرفتن گواهی سپرده سکه طلا به‌ عنوان وثیقه برای اخذ تسهیلات از سیستم بانکی، معافیت مالیاتی خرید و فروش این اوراق، انتقال بخشی از معاملات نقدی بازار سکه به گواهی سپرده، از دیگر مزایای گواهی سپرده سکه طلا به شمار می‌رود. گواهی سپرده سکه طلا برای سکه بهار آزادی طرح امام ضرب سال ۱۳۸۶ با عیار ۹۰۰ در هزار و وزن ۸.۱۳۳ گرم و پس از اصالت‌سنجی و صدور گواهی سپرده صادر می‌شود و مالک گواهی سپرده، در هر زمانی می‌تواند با ارایه آن، سکه طلا خود را دریافت کند.

هیچ شرایط پیچیده و دشواری هم برای استفاده از این خدمات وضع نشده؛ فقط لازم است که کد بورسی مطابق با قوانین سازمان بورس اوراق بهادار دریافت کنید.

این روزها و فارغ از اخبار بازار سکه، می‌توانید خودتان را به شعبه جام جم بانک سامان برسانید، سکه‌های‌تان را تحویل دهید، گواهی را دریافت کنید و به امید روزهای بهتر بمانید.

 

توسعه پویا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها