`
شمانیوز
شما نیوز

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در کنفرانس ملی تحول دیجیتال، بانک و بیمه:

نگاه پلتفرمی با توجه به توسعه زیست بوم نوآوری در زنجیره ارزش بیمه جاری خواهد شد

توسعه اقتصاد کشور در گرو تشکیل و تقویت زیست بوم فناوری است و صنعت بیمه در این اکوسیستم جایگاه ویژه ای دارد.

نگاه پلتفرمی با توجه به توسعه زیست بوم نوآوری در زنجیره ارزش بیمه جاری خواهد شد

دکتر علی بنیادی نائینی که در پنل تخصصی «حکمرانی دیجیتالی در نظام بانک و بیمه» سخن می گفت، با اعلام این مطلب افزود: هم افزایی صنعت بیمه و مجموعه های فن آور یک ضرورت آشکار است به نحوی که سرریز فناوری داخل صنعت بیمه قابل ارائه به سایر حوزه ها و متقابلاً سرریز فناوری های خارج صنعت بیمه قابل ارائه به این صنعت گردد.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با ابراز خرسندی از برپایی کنفرانس ملی و تخصصی در حوزه تحول دیجیتال، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات فناورانه و بهره گیری از ابزار دیجیتال در زنجیره ارزش خدمت بیمه ای تاثیر بسیاری دارد و همچنان رو به افزایش است.

عضو هیات عامل نهاد ناظر صنعت بیمه، راه اندازی مرکز نوآوری بیمه مرکزی را یک گام بلند برای توسعه فرادستگاهی بیمه دانست و افزود: نهاد ناظر با طراحی پلتفرم نوآوری در صنعت بیمه، سه رکن اصلی شرکتهای بیمه، شرکتهای سرمایه گذاری متشکل از کنسرسیوم (cv-cvc) و فناوران و صاحبان ایده را در کنار هم خواهد داشت.

وی در ادامه ضمن تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه در خصوص محصولات نوین و طرح های فناورانه، گفت: رفتن به سمت اکوسیستم با هدف تقویت روابط بین بازیگران اصلی از جمله بیمه، بانک و بورس در گرو توسعه نوآوری بوده و در این راستا نهاد ناظر صنعت بیمه دست فناوران را به گرمی می فشارد.

دکتر بنیادی نائینی در پایان از تبدیل ایده به محصول به عنوان یکی از اصلی ترین نیازهای صنعت بیمه یاد کرد و از فعالان عرصه نوآوری دعوت کرد تا به استقرار زیست بوم فناوری بیمه ای در کشور کمک کنند.

 

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها