`
شمانیوز
شما نیوز

رئیس جمهور در اولین همایش ملی ارتقای شفافیت:

نگاه ویژه دولت به شفاف‌سازی و مقابله با فرار مالیاتی

رئیس‌جمهور با اشاره به رویکرد دولت نسبت به موضوع شفاف‌سازی و اقدامات موثر به عمل آمده در این حوزه در سازمان امور مالیاتی کشورگفت: جلوگیری از فرار مالیاتی در پرتو شفافیت خیلی خوب می تواند انجام گیرد و در این رابطه اقدامات خوبی هم انجام شده است.

نگاه ویژه دولت به شفاف‌سازی و مقابله با فرار مالیاتی

آیت‌الله رئیسی افزایش دو میلیون مؤدی مالیاتی در یک سال و چند ماه گذشته را از اثرات نگاه ویژه دولت به موضوع شفاف‌سازی دانست و اظهار داشت: طی یک سال اخیر دو میلیون مؤدی مالیاتی در راستای جلوگیری از فرار مالیاتی شناسایی شده‌اند.

دکتر سید ابراهیم رئیسی در اولین همایش ملی ارتقا شفافیت به تبیین اصول شفافیت و جایگاه آن در فرهنگ دینی مردم و نظام جمهوری اسلامی پرداخت و تصریح کرد: شفافیت یک اصل وارداتی به فرهنگ، قوانین و مقررات ما نیست بلکه ریشه در فرهنگ دینی و اسلامی ما دارد.

ایشان تصریح کرد: فرار مالیاتی یکی از مشکلات بزرگ کشور است و در برخی گزارش‌ها، رقم فرار مالیاتی برابر با مالیاتی عنوان می‌شود که در حال حاضر اخذ می‌شود و عمده این افراد نیز کسانی هستند که درآمدهای کلان دارند و از پرداخت مالیات فرار می‌کنند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی اساس بر آن است تا مردم در جریان گردش اطلاعات قرار گیرند، افزود: در قانون اساسی و قوانین موضوعه مقرر شده است مردم باید در جریان قراردادها، پیمان‌ها و نیز فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی قرار گیرند مگر آن مواردی که به تعبیر امیرالمؤمنین علی (ع) احتمال سوءاستفاده دشمن از آنها وجود دارد.        

دکتر رئیسی، در ادامه، پیشرفت ۹۰ درصدی سامانه جامع تجارت، انتشار فهرست افراد بدحساب یا ابربدهکاران بانکی و انتشار صورت‌های مالی ۴۰۰ شرکت بورسی و غیربورسی را از جمله اقدامات شفافیت‌ساز دانست که در این دوره انجام شده است و گفت: شفافیت نه تنها نگرانی ایجاد نمی‌کند بلکه برای افراد اطمینان‌بخش است و ارتقای امنیت اقتصادی‌ و حمایت از فعالان اقتصادی را به همراه دارد.

 

رسانه مالیاتی ایران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها