`
شمانیوز
شما نیوز

با حضور وزیر صمت

نخستین آزمایشگاه مرجع معدن و صنایع معدنی شرکت مس در شمال غرب کشور افتتاح شد

نخستین آزمایشگاه جامع و مرجع معدن و صنایع معدنی شرکت ملی مس در شمال‌غرب کشور با حضور سید رضا فاطمی امین وزیر صمت ، دکتر خرم استاندار آذربایجان شرقی و دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی مس افتتاح شد.

نخستین آزمایشگاه مرجع معدن و صنایع معدنی شرکت مس در شمال غرب کشور افتتاح شد

نخستین آزمایشگاه مرجع معدن و صنایع معدنی در شمال غرب کشور و در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و نام گذاری سال جاری به تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین افتتاح شده است و این آزمایشگاه با هدف سرعت بخشی به شناسایی ذخایر معادن و کاهش زمان فعالیت های اکتشافی، در  منطقه شمال غرب کشور افتتاح شد.

این آزمایشگاه به همت مجتمع مس سونگون و با همکاری دانشگاه تبریز، افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت تا بتوانیم با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری و با تزریق نوآوری و فناوری های جدید به حوزه صنعت و معدن، زمینه های لازم برای پیشرفت پایدار در صنعت مس را فراهم سازیم.

* شرکت مس در مسیر خلق آینده‌ای متکی بر دانش و فناوری

معبود عباس زاده مدیرمجتمع مس سونگون نیز با بیان این که تمام برنامه ریزی های شرکت ملی مس برای خلق آینده‌ای متکی بر دانش وفناوری صورت می‌گیرد، توضیح داد: این مجموعه با دارا بودن آزمایشگاهی به مساحت 4هکتار و با به کارگیری تجهیزات‌ آزمایشگاهی پیشرفته روز دنیا بعنوان اولین و بزرگترین آزمایشگاهِ معدنی، آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی و آنالیز مواد معدنی معادن شمال غرب کشور به خصوص در حوزه معادن مس است.

وی اظهار کرد: این آزمایشگاه با یک شبکه آزمایشگاهی شامل آزمایشگاه‌های شیمی، آنالیز دستگاهی، محیط زیست، کانی شناسی و... آماده ارائه خدمات می باشد.

مدیرمجتمع مس سونگون گفت: توسعه آزمایشگاه های تحقیقاتی با رویکرد توسعه علمی معادن کشور را می توان از جمله چشم اندازهای این آزمایشگاه نام برد.

گفتنی است در مراسم افتتاحیه این آزمایشگاه که پنجشنبه 1 دی ماه در شهرستان مرند برگزار شد، خانم دکتر پاشایی نماینده شهرستانهای مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی و آقای دکترنصرالله زاده رئیس دانشگاه تبریز نیز حضور داشته و از همت و سرمایه گذاری شرکت ملی مس ایران قدردانی کردند./

 

مس پرس

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها