`
شمانیوز
شما نیوز

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد:

سمات، مطالبات سنواتی ۳۱ میلیون سهامدار را واریز کرد

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: از ابتدای امسال تا اواخر دی ماه، سمات سود سهام بیش از ۳۱ میلیون سهامدار را واریز کرد.

سمات، مطالبات سنواتی ۳۱ میلیون سهامدار را واریز کرد

اطلاعات منتشر شده در خصوص جزییات واریز مطالبات سنواتی سهامداران نشان می دهد که تا 22 دی ماه سال جاری، 282 ناشر، سود سنواتی 31 میلیون و 17 هزار و 46 سهامدار که شامل 5 هزار و 551 میلیارد و  806 میلیون و 565 هزار تومان می شود را از طریق اطلاعات سامانه سجام واریز کرده اند.

پرداخت سود جاری 416 ناشر

از  سویی دیگر، از ابتدای امسال تا اواخر دی ماه 416 ناشر، سود جاری 53 میلیون  و 576 هزار و 623 سهامدار را که شامل 55 هزار و 282 میلیارد و 888 میلیون و  672 هزار تومان می شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) پرداخت کرده اند.

 سامانه سجام چیست ؟

 لازم  به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از

«سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

 بر  اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی  است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می رود.

 

روابط عمومی سمات

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها