`
شمانیوز
شما نیوز

مدیرعامل بانک رفاه کارگران:

بعثت، آغازگر مسیر هدایت انسان به سوی معنویت و عدالت است

دکتر اسماعیل للـه‌گانی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران در پیامی فرا رسیدن عید بزرگ مبعث را، تبریک و تهنیت گفت.

بعثت، آغازگر مسیر هدایت انسان به سوی معنویت و عدالت است

متن پیام به این شرح است:

فرا رسیدن ۲۷ رجب، عید بزرگ مبعث را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

یکی از مهم‌ترین فرازهای تاریخ اسلام، بعثت پیامبرعظیم‌الشأن اسلام و دستیابی آن حضرت به مقام رسالت است. دوره‌ای که با نزول آیات مقدس قرآن کریم آغاز می‌شود و هدف غایی آن هدایت بشری است.

عظمت و بزرگی بعثت حضرت رسول (ص) زمانی آشکارتر می‌شود که نگاهی گذرا به فضای فکری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آن روز شبه‌جزیره عربستان داشته باشیم. در آن دوران عقاید مردم دستخوش تحریف شده بود. رفتارهای ضد ارزشی و هنجارشکنی‌های رایج، فضای سنگینی را به وجود آورده بود و جامعه آن روز عربستان نیاز به هوای تازه‌ای داشت تا با رسیدن یکی از بهترین و برگزیده‌ترین بندگان خداوند به مقام رسالت، ساختارها به نفع ارزش‌های والای انسانی دست خوش تغییر و تحول عظیمی شود. اینگونه بود که خداوند سبحان با بعثت حضرت محمد مصطفی(ص) باشکوه‌ترین جلوه مشیت الهی وآفرینش هستی را به نمایش گذاشت تا آن حضرت، پیام‌آور برترین شریعت الهی در همه اعصار و قرون و آغازگر مسیری باشد که نوع بشر را از خرافه و شرک و بی‌عدالتی به سوی توحید، معنویت و عدالت رهنمون شود.

در اوضاع و احوال کنونی دنیای امروز، الگو قرار دادن و پناه بردن به آموزه‌ها و ارزش‌هایی که با بعثت حضرت رسول اکرم (ص) آغاز شده است، می‌تواند گره‌گشای بسیاری از نابسامانی‌ها باشد. آموزه‌هایی که راه روشن حقیقت و سعادت را پیش پای بشریت می‌گشاید و تاریکی‌ها و انحرافات را از بین می‌برد.

اسماعیل للـه‌گانی

 

روابط عمومی بانک رفاه کارگران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها