`
شمانیوز
شما نیوز

رویداد شب موسیقی قشم در تهران برگزار شد؛

طنین آوای موسیقی قشم در جشنواره فجر

شب موسیقی قشم با حضور افشار فتح‌الهی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، منصور آرامی رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان، مهدی سلامتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، محمد اله یاری‌ مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهزاد عبدی، دبیر سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در تالار رودکی برگزار شد.

طنین آوای موسیقی قشم در جشنواره فجر

مهدی سلامتی درباره برگزاری این برنامه هنری گفت: هنرمندان پیشکسوت و جوان جزیره قشم با آوای جفتی استاد علی چرخی نفر و نوای دلنشین استاد محمد منصور وزیری با عود نوازی گروه انجمن موسیقی قشم، در سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به اجرای برنامه رویداد شب موسیقی قشم پرداختند.

وی ادامه داد: در بخش دیگری از رویداد شب موسیقی قشم شاهد برگزاری آیین حنا بندان و زار با اجرای گروه زاروگه و اجرای آیین لیوا بودیم که مورد استقبال حاضران در این مراسم قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم تصریح کرد: این رویداد هنری برای اولین بار در تاریخ موسیقی قشم اتفاق افتاده است و با هنرنمایی افزون بر 35 نفر از هنرمندان قشم و هرمز به اجرا درآمد.

سلامتی در پایان خاطرنشان کرد: موسیقی محلی جزایر هرمزگان به ویژه قشم که از دل آداب و رسوم کهن و فرهنگ غنی مردم این جزایر برآمده است و رویداد شب موسیقی قشم با استقبال گرم تماشاگران و حاضران در تالار رودکی تهران روبرو شد.

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها