`
شمانیوز
شما نیوز

رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار بدهی خبر داد؛

نخستین اوراق مرابحه سهام در راه بازار سرمایه

به گفته مرتضی چشان، موافقت اصولی اولین اوراق مرابحه سهام به‌منظور خرید سهام از بازار سرمایه، کاهش زمان تامین مالی، تخصصی‌تر شدن ابزارهای تامین مالی و همچنین کمک به رشد و توسعه بازار سهام منتشر شد.

نخستین اوراق مرابحه سهام در راه بازار سرمایه

مرتضی چشان، رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار بدهی سازمان بورس با اشاره به موافقت اصولی نخستین اوراق مرابحه سهام برای خرید سهام از بازار سرمایه اظهار کرد: موافقت اصولی اولین اوراق مرابحه سهام برای تامین مالی شرکت گروه مالی شهر به منظور خرید سهام از بازار سرمایه به مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال صادر شد.

به گفته این مقام مسئول در سازمان بورس، اوراق مرابحه سهام در راستای تامین مالی شرکت‌ها به‌منظور خرید سهام از بازار سرمایه، کاهش زمان تامین مالی، تخصصی‌تر شدن ابزارهای تامین مالی و همچنین کمک به رشد و توسعه بازار سهام به تصویب رسیده است.

او با بیان اینکه عوامل متعددی بر رونق و توسعه بازار سرمایه اثرگذار است، اذعان کرد: یکی از این عوامل موثر، وجود نقدینگی مناسب به منظور خرید سهام از بازار سرمایه است و این ابزار با تزریق نقدینگی به متقاضی، منابع لازم برای خرید سهام از بازار را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد.

چشان افزود: اوراق مرابحه سهام، ابزار اختصاصی و جدید برای کمک به شرکت‌ها به‌منظور خرید سهام از بازار سرمایه است که با توجه به ساختار عملیاتی و فقهی این ابزار، دسترسی شرکت‌ها به نقدینگی مورد نیاز برای نیل به هدف مذکور را سریع‌تر از سایر ابزارهای تأمین مالی موجود، میسر می‌کند.

رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار بدهی سازمان بورس اظهار امیدواری کرد: امید می‌رود با توسعه ابزارهای تامین مالی، شاهد رشد، توسعه و عمق‌بخشی روز افزون بازار سرمایه باشیم.

 

سنا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها