`
شمانیوز
شما نیوز

نگاهی به نقش گروه مپنا در ایرانی ترین فاز پارس جنوبی /

پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی رسما افتتاح شد

پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی، پنج‌شنبه ۱۱ اسفندماه، با حضور سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، جواد اوجی، وزیر نفت و جمعی از مقام‌های کشوری، بهره‌برداری شد.

پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی رسما افتتاح شد

فاز 14 که ایرانی‌ترین فاز پارس‌جنوبی نیز لقب گرفته است با استفاده ۷۰درصدی از تجهیزات ایرانی، رکورد استفاده از تجهیزات ایرانی در پروژه‌های مشابه خود را شکست. از جمله شرکت‌هایی که در این فاز پارس جنوبی مشارکت فعالانه و موثری داشته گروه مپنا بوده است.

فعالیت‌های گروه مپنا در فاز 14 پارس جنوبی

قرارداد توسعۀ فاز ۱۴ پارس جنوبی، میان شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرما و کنسرسیومی متشکل از گروه مپنا، شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی، شرکت ملی حفاری، شرکت پایندان، شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی ایران، ایزوایکو، ماشین‌سازی اراک و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) به عنوان لیدر کنسرسیوم منعقد شده است. مسئولیت کاری شرکت مپنا در این پروژه، احداث واحدهای یوتیلیتی و پروسسی و در بر گیرندۀ 21 واحد شامل پکیج فشرده‌سازی گاز، بازیافت گوگرد و گرانول‌سازی، تصفیۀ آب‌های اسیدی، سیستم تولید و توزیع برق اضطراری، تولید و توزیع بخار، سیستم سوخت‌رسانی، تأمین و توزیع هوای سرویس و ابزار دقیق، تولید و ذخیره‌سازی نیتروژن، تجهیزات انتقال آب دریا، شیرین‌سازی آب دریا، تولید آب دمین، تأمین آب آشامیدنی، تصفیۀ آب و پساب، تأمین آب آتش‌نشانی، سیستم دیزل، آب خنک‌کننده، جامدسازی و ذخیره‌سازی گوگرد، مواد شیمیایی و پروپان، سختمان آتش‌نشانی، جایگاه بازدیدکنندگان و ساختمان پست های برق است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها