`
شمانیوز
شما نیوز

هلدینگ خلیج فارس/

«پترو کارت» در هلدینگ خلیج فارس متولد شد

پس از سال ها تحمل رانت بزرگ عرضه غذای گران اما بی کیفیت و وجود مافیا و رانت بزرگ پیمانکاران طبخ و عرضه غذای بی‌کیفیت به کارکنان و خانواده شرکت‌های پتروشیمی در «ماهشهر»، با ابتکار شرکت عملیات غیرصنعتی «ماهشهر»، حمایت مدیریت منابع انسانی «هلدینگ» و درنهایت موافقت «علی عسگری» با تولد «پترو کارت» بساط رانت بزرگ غذا هم در هاب پتروشیمی برچیده شد.

«پترو کارت» در هلدینگ خلیج فارس متولد شد

ماجرا از این قرار است که با پایان قرارداد بلندمدت پیمانکاران تامین و عرضه «غذا»، با پیشنهاد «محسن آتش‌زمزم»، سامانه‌ای الکترونیکی در قالب کارتی‌ اعتباری به نام «پترو کارت» طراحی و اجرایی می‌شود که این بار کارکنان و خانواده‌های آنها جای استفاده صرفا از یک رستوران با یک پیمانکار می‌توانند از خدمات ده‌ها رستوران در ماهشهر، آبادان و حتی اهواز استفاده کنند، رستوران‌هایی حتی برند و معروف که حالا تحت پوشش سامانه «پترو کارت» قرار گرفته‌اند.

در مرحله اول اجرای این طرح تاکنون بیش از هفت‌هزار کارمند رسمی تابع «قانون نفت»، سه هزار نیروی قراردادی و خانواده های تحت پوشش آنها از این خدمت بهره برده که با موافقت «علی عسگری» از فروردین هشت هزار نیروی ارکان ثالث و خانواده‌های آنها هم به خدمات این سامانه می‌پیوندند.

نکته دیگر این طرح ابتکاری آن است که با استفاده از خدمات «پترو کارت» از اردیبهشت نه تنها هزینه ماهانه استفاده از رستوران‌ها بلکه هزینه ماهانه خدمات ورزشی، فرهنگی، رفاهی آموزشی و ... به این کارت شارژ شده و کارکنان می‌توانند حسب سلیقه خود از مراکز فرهنگی، ورزشی، آموزشی، رفاهی و... طرف قرارداد استفاده کنند.

بهره‌برداری از «پترو کارت» در کنار حذف رانت پیمانکاران، شفاف سازی هزینه دخل و خرج شرکت‌ها برای ارائه خدمات به کارکنان و خانواده‌ها، متنوع‌سازی استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، رونق فضای کسب و کار در ماهشهر و سایر شهرهای استان خوزستان را به همراه دارد.

از سوی دیگر با الکترونیکی شدن ارائه خدمات در قالب «پترو کارت» تمامی مسائل مالی به صورت آنلاین و الکترونیکی قابل رصد و پایش بوده و سلامت و شفافیت بیشتری برای ارائه خدمات به کارکنان و خانواده‌ها را به ارمغان خواهد آورد. پیش بینی می‌شود تا اردیبهشت حدود 50 هزار نفر از کارکنان و خانواده های آنها از خدمات این سامانه بهره‌مند شوند.

پتروتیتر را در واتساپ دنبال کنید:

https://chat.whatsapp.com/CnyYG4bkuX37HTmPF80Y2W

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها