`
شمانیوز
شما نیوز

باهدف ایجاد فضایی مفرح در نوروز 1402 جزیره؛

اجرای نمایش میدانی"عاشقانه‌ای برای قشم"

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سازمان منطقه آزاد قشم از طراحی نمایش میدانی"عاشقانه‌ای برای قشم" باهدف ایجاد فضایی مفرح برای گردشگران در نوروز 1402 جزیره خبر داد.

اجرای نمایش میدانی"عاشقانه‌ای برای قشم"

ایوب زارعی با اعلام این خبر گفت: این اثرِ میدانی به‌منظور آشنایی گردشگران با فرهنگ و آیین‌های بومی، گویش و باورهای محلی طراحی ‌شده و تمامی هنرمندان آن، فرزندان جزیره هستند.

وی ادامه داد: این نمایش با گویش، پوشش و اجرای موسیقی محلی، فضایی متفاوت برای معرفی آداب و سنن جزیره جهانی قشم است که موضوعاتی همچون دانش لنج‌سازی، جنگل‌های حرا، صنایع‌دستی و غذاهای محلی، آداب‌ورسوم و مقاومت مردم قشم در بازپس‌گیری قلعه تاریخی قشم از نیروهای پرتغالی را به تصویر می‌کشد.

به گفته زارعی، اجرای موسیقی، جلوه‌گری نورها و خلقِ فضایی خانوادگی در پیرامون قلعه از نکات جالب این اتفاق کم‌نظیر در جزیره جهانی قشم می‌باشد.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سازمان منطقه آزاد قشم ضمن تقدیر از همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم، تأکید کرد: این رویداد هنری- فرهنگی آغازی برای توسعه گردشگری روایی در جزیره است که به معرفی بیشتر تاریخ و فرهنگ این خطه جای گرفته در دل خلیج‌فارس، کمک می‌کند.

یادآور می‌شود، نمایش میدانی "عاشقانه‌ای برای قشم" شامگاه یک‌شنبه 28 اسفندماه 1401 کار خود را آغاز کرده و تا ایام تعطیلات نوروزی، هر شب ساعت ۲۰ در عرصه قلعه تاریخی قشم( قلعه پرتغالی‌ها) پذیرای حضور میهمان جزیره جهانی قشم است.

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها