شمانیوز
شما نیوز

قیمت گوشت | بازار گوشت

احتمال کاهش قیمت گوشت در ماه رمضان | قیمت ماهی برای شب عید

با توجه به برنامه‌ریزی مناسب تولید و حجم واردات گوشت قرمز گرم و منجمد، کمبودی در عرضه ایام‌پایانی سال نداریم که بخواهد منجر به التهاب قیمت در بازار شود

احتمال کاهش قیمت گوشت در ماه رمضان | قیمت ماهی برای شب عید

به گزارش شمانیوزقیمت گوشت در سال های اخیر به طرز عجیبی بالا رفته است این بالا رفتن قیمت گوشت به دلایل مخطلفی بوده است. قیمت گوشت به دلیل ارزش غذایی آن قابل اهمیت است. آخرین اخبار از قیمت گوشت را در ادامه بخوانید

: بررسی‌های میدانی از سطح بازار نشان می‌دهد که گوشت قرمز گرم و وارداتی، گوشت منجمد، ماهی و مرغ به وفور در سطح فروشگاه‌ها و مغازه‌های سطح شهر موجود است به طوری‌که هیچ کمبودی در سطح عرضه وجود ندارد.

علیرضا پیمان پاک قائم مقام وزیر جهاد در همین رابطه می‌گوید: برای اسفند ماه ۲ هزار تن گوشت گوسفندی منجمد وارد کشور شده که اکنون در سردخانه‌ها است و آخرین مراحل دامپزشکی و ترخیص را طی می‌کند. تا پایان ماه مبارک رمضان ۳۰ هزارتن گوشت گوساله منجمد وارد می‌شود که صنف و صنعت و رستوران‌ها را پوشش می‌دهد.

در ادامه جبرئیل برادری رئیس جهاد کشاورزی تهران گفت: گوشت قرمز و گوشت مرغ منجمد در سطح شهرستان‌های استان و غرفه سازمان میادین تره‌بار با قیمت مصوب تنظیم بازاری در حال توزیع است و روند عرضه تا پایان ماه مبارک همچنان ادامه خواهد داشت.

برادری با بیان اینکه مشکلی در تامین و توزیع گوشت قرمز و گوشت مرغ در ایام پایانی سال نداریم، گفت: اجازه نمی‌دهیم کوچک‌ترین التهابی در بازار شب عید، ایام نوروز و ایام مبارک ماه در تامین و توزیع این اقلام اتفاق بیفتد.

بازار مرغ به ثبات رسیده است

همچنین مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از ثبات قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۵۷ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۸۰ تا ۸۵ هزار تومان است.

او حداکثر نیاز روزانه مرغ استان تهران را ۱۲۰۰ تن اعلام کرد و افزود: با توجه به افزایش حجم عرضه در برابر تقاضا، نوسانی در بازار مرغ نداریم. با توجه به نوسان قیمت گوشت قرمز و افزایش تقاضا برای خرید مرغ، حداکثر نیاز روزانه کشور به ۸ هزار تن رسیده است. با وجود حجم جوجه ریزی‌ها و تولید مرغ، افزایش ۱۰ درصدی تقاضا در آستانه ماه رمضان و ایام پایانی سال نوسانی در بازار ایجاد نمی‌کند.

کمبودی در عرضه ماهی شب عید نداریم

ارسلان قاسمی مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان گفت: امسال مجموع تولید صید و آبزی پروری به یک میلیون و ۱۰۰ هزارتن رسیده است که با احتساب سرانه مصرف داخل کمبودی در عرضه نداریم.

به گفته او، با توجه به احتمال نوسان قیمت ناشی از دلال بازی عوامل واسطه و دلال انتظار می‌رود که دستگاه‌های نظارتی وارد بازار شوند تا خانوارها گرفتار سودجویی و گرانی نشوند.

قاسمی حداکثر اختلاف منطقی قیمت آبزیان از مزرعه تا سفره را ۴۰ درصد اعلام کرد و گفت: با توجه به سودجویی عوامل واسطه و دلال، بعضا اختلاف قیمت به ۳۰۰ درصد می‌رسد.

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان گفت: اگر در ایام پایانی سال افزایش قیمتی در بازار رخ ندهد، هیچ ارتباطی به تولیدکننده ندارد و این موضوع ناشی از ازدیاد تقاضا و سودجویی عوامل واسطه و دلال رخ می‌دهد.

پیش‌بینی کاهش قیمت گوشت قرمز در ماه رمضان و ایام پایانی سال

منصور پوریان رئیس شورای تامین‌کنندگان دام گفت: با توجه به حجم واردات گوشت قرمز منجمد و گرم در سطح بازار، قیمت گوشت داخلی در بازار کاهش یافته است؛ به طوری‌که اختلاف قیمت گوشت داخلی و وارداتی به یکدیگر نزدیک شده است.

او قیمت کنونی هرکیلو لاشه گوساله وارداتی را ۳۵۰ هزار تومان، گوساله داخلی را ۴۰۰ هزار تومان، لاشه گوسفندی وارداتی را ۲۸۰ هزار تومان و لاشه گوسفندی داخلی را ۴۲۰ تا ۴۳۰ هزار تومان، گوشت منجمد گوساله را ۲۸۰ هزار تومان، گوشت منجمد گوسفند را ۲۳۰ هزار تومان و ران منجمد را ۲۶۰ هزار تومان اعلام کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied