شمانیوز
شما نیوز

مسکن فرهنگیان

خبر فوری از مسکن فرهنگیان | اظهارات وزیر آموزش و پرورش درباره مسکن فرهنگیان

به گفت وزیر آموزش پرورش: پارسال حدود ۹۰۰ هزار و امسال بیش از ۲۰۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شدند و کارهای ادامه تحصیل این افراد بازمانده از تحصیل در حال انجام است.

خبر فوری از مسکن فرهنگیان | اظهارات وزیر آموزش و پرورش درباره مسکن فرهنگیان

به گزارش شمانیوز: مسکن فرهنگیان یکی از احتیاجات ضروری است که با حقوق معلمان در این تورم به معضل تبدیل شده است. بر اساس وعده مسئولین قرار شده است که در باره مسکن فرهنگیان تدابیری اندیشیده شود. 

رضامراد صحرایی در گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور در هتل آسمان کرمان اظهار داشت: ظرفیت فوق‌العاده‌ای در استان کرمان نهفته است، کرمان جزو سه استان برتر در ارزیابی های صورت گرفته در کشور است و رتبه های زیر ۱۰۰۰ کنکور هم در این استان سه برابر شده است.

وی افزود: از ترک تحصیل دانش آموزان باید پیشگیری شود و در زمینه جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد، "نماد" طرح مناسبی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که بایستی جدی گرفته شود.

وزیر آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه تحولات آموزش ابتدایی و نظام دوری در حال برنامه‌ریزی است، گفت: پارسال حدود ۹۰۰ هزار و امسال بیش از ۲۰۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شدند و کارهای ادامه تحصیل این افراد بازمانده از تحصیل در حال انجام است.

صحرایی با بیان اینکه آموزش و پرورش عمومی ترین نهاد کشور است، گفت: در ۱۸ استان کشور کار مسکن فرهنگیان در حال انجام است، تصریح کرد: پیگیری های لازم برای اتمام پروژه‌ها صورت می گیرد.

وی با تاکید بر راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در جنوب استان کرمان و لزوم تربیت معلم بومی گفت: استان کرمان در زمینه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور جایگاه ویژه ای دارد و اهتمام دولت سیزدهم این است همه مدارس کانکسی را جمع آوری کند.

وزیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از همه فرهنگیان و دانش آموزان رای اولی در برگزاری انتخابات حماسی ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ گفت: انقلاب ما مردم مدار است و حضور مردم در برگزاری و مشارکت در انتخابات در خور تحسین است.

بر پایه این گزارش، پانزدهمین گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور در روز دوم با حضور وزیر آموزش و پرورش و جمعی از اعضای شورای معاونان وزارت در مرکز آموزشی-رفاهی فرهنگیان برگزار شد.

تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied