شمانیوز
شما نیوز

یارانه | افزایش یارانه

جزئیات واریز یارانه نقدی اسفند ماه | با این روش به دهک بندی خود اعتراض کنید

شما میتوانید اگر از دهک بندی یارانه خود ناراضی هستید برای تغییر آن اقداماتی را انجام دهسد.

جزئیات واریز یارانه نقدی اسفند ماه  | با این روش به دهک بندی خود اعتراض کنید

به گزارش شمانیوز: یارانه اسفند ماه هم مثل ماه قبل واریز میشود. نحوه اعتراض به دهک‌ بندی‌ یارانه نقدی چگونه است ؟مشاور معاون وزیر کار در ادامه افزود: مجموعه همه این شاخص‌ها که با فرمول و الگوریتم خاصی محاسبه می‌شود، یک خروجی دارد که در شناسنامه اقتصادی خانوار منعکس می‌شود. براین اساس مشخص می‌شود که هر خانوار در چه دهکی باید جانمایی و قرار داده شود.

یارانه نقدی | تاریخ واریز یارانه ها از این ماه تغییر کرد و سازمان هدفمندسازی یارانه ها علت این تغییر زمان را انضباط بخشی به زمان پرداخت یارانه نقدیعنوان کرده است. بر اساس این طرح، حساب بخش قابل توجهی از یارانه نقدی یارانه‌ بگیران از روز ۱۷ بهمن‌ماه شارژ می‌شود.مبلغ یارانه نقدی همیاری در طول سال‌ها تغییر کرده است و بسته به شرایط اقتصادی و تصمیمات دولت، ممکن است مقدار آن در هر دوره متفاوت باشد.در ادامه به آخرین خبر از یارانه نقدی می پردازیم.بنابر اعلام وزارت تعاون، کار و اجتماعی یارانه «امنیت غذایی کودکان»، امروز ۵ بهمن‌ماه برای ۲ ماه (دو مرحله) شارژ می‌شود.

یارانه نقدی | آغاز مرحله دوم طرح کالابرگ الکترونیکی

مرحله دوم این طرح مصادف با حلول ماه مبارک رمضان و عید نوروز از تاریخ ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ آغاز شده و تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

۶۱ میلیون نفر مشمول این طرح هستند که از این تعداد تاکنون ۴۳ میلیون نفر از آن استفاده کرده‌اند.

سریع ترین راه اعتراض به دهک بندی جدید را در ادامه خبر اندیشه معاصر بخوانید. مشاور معاون وزیر کار در ادامه افزود: مجموعه همه این شاخص‌ها که با فرمول و الگوریتم خاصی محاسبه می‌شود، یک خروجی دارد که در شناسنامه اقتصادی خانوار منعکس می‌شود. براین اساس مشخص می‌شود که هر خانوار در چه دهکی باید جانمایی و قرار داده شود.

وی تاکید کرد: هر خانواری نسبت به این فرآیند و شکل جانمایی صورت گرفته در رابطه دهک با خود اعتراض دارد، می‌تواند اعتراض خود را در یک سامانه مجازی اعلام کند. ما یک سامانه کاملا باز و با دسترسی سریع در فضای مجازی داریم که عبارت است از سامانه مجازی به آدرس اینترنتی: http://hemayat.mcls.gov.ir که افراد می‌توانند به آن مراجعه و اعتراض خود را فوراً در آن ثبت کنند تا بررسی شود.

یحیوی در پاسخ به سوالی پیرامون وجود نوع جانمایی افراد در دهک‌ها در درگاه پنجره هوشمند خدمات دولت، اظهار کرد: در همان سامانه مجازی «حمایت» که پیشتر اعلام کردیم، دهک دقیق افراد قید شده و هیچ پایگاه یا نقطه و درگاه دیگری معیار تعیین دهک افراد نیست.

وی در توضیحی پیرامون کالابرگ الکترونیکی و طرح فجرانه گفت: در مرحله جدید اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی که با عنوان فجرانه مطرح شده است، ما یک قیمت مبنایی داریم که آن قیمت از مقطع سال ۱۴۰۱ محاسبه می‌شود و قرار است مابه التفاوت قیمتی با سال ۱۴۰۱ پرداخت شود. هر خانوار که می‌خواهد این سبد با اقلام یازده‌گانه مشخص شده (شامل ماکارونی، روغن، لبنیات، حبوبات، گوشت و…) را تهیه کند، باید ۵۲۳ هزار تومان پرداخت می‌کرد تا این سبد را بطور کامل دریافت کند. اکنون قیمت روز این سبد به ۷۴۳ هزار تومان است. لذا مابه التفاوت قیمتی جدید ۲۲۰ هزار تومان است که در طرح فجرانه پرداخت می‌شود. در واقع این ۲۲۰ هزار تومان یک جبران مابه‌التفاوت است که در قالب یارانه به افراد تعلق می‌گیرد و مستقیم روی رقم نقدی پرداختی نمی‌آید.

یحیوی با بیان اینکه «مردم در فیش دریافتی و تراکنش‌ها این ۲۲۰ هزار تومان را نمی‌بینند اما عملا در محاسبات قیمتی کالاها در حال اعمال شدن است» گفت: بطورکلی افراد برای بهره‌مندی از کل این ۲۲۰ هزارتومان باید از هر ۱۱ قلم کالای معین شده مصرف داشته باشند. یعنی اینگونه نیست که مردم کل سبد خود را از یک قلم کالا تهیه کرده و مشمول این مابه التفاوت باشند. در این مرحله برخلاف مرحله گذشته جابه‌جایی اعتبار نداریم. یعنی دیگر یک خانواده کل اعتبار خود را نمی‌تواند برنج بخرد. در این مرحله هر فرد فقط اعتبار همان کالا را می‌گیرد و برای بهره‌مندی کامل باید از هر ۱۱ قلم خرید داشته باشد. البته در این مرحله جابه جایی اعتبار تنها بین گروه کالاهای لبنیات وجود دارد. یعنی فرد می‌تواند بین شیر و ماست و پنیر جابه‌جایی انتخاب داشته باشد. لذا باز هم تاکید می‌کنیم که اگر می‌خواهید از کل ۲۲۰ هزار تومان یارانه اضافی برای جبران مابه التفاوت قیمتی سبد استفاده کنید، حتما باید از همه ۱۱ قلم مشخص شده در فروشگاه‌های طرف قرارداد ما خرید کنید.

مشاور معاون وزیر کار تصریح کرد: پوشش ما در فروشگاه‌های طرف قرارداد (هفت، جانبو، گندم، افق کوروش، رفاه و. .) کامل است و اکنون ۲۱۰ هزار فروشگاه به شبکه ما برای توزیع کالابرگ الکترونیکی متصل است. این شبکه کاملا تا روستاها توسعه یافته است. اکنون ۸ هزار میلیارد تومان منابع دولتی و ۲۴ هزار میلیارد تومان منابع مردمی در این طرح وارد و هزینه شده است. لذا این طرح تا تمام شهرستان‌ها و روستاها باید پوشش داشته باشد و این حجم از تراکنش نشان از توسعه دقیق طرح دارد. اگر فروشگاهی از مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای ذیل این طرح مدعی‌عدم اتصال به طرح شد، فوراً شهروندان می‌توانند ادارات کار و وزارت تعاون را به صورت حضوری در ادارات و یا به صورت تلفنی مطلع کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied