شمانیوز
شما نیوز

قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین در روزهای آینده | این 3هشدار رو جدی بگیرید

یکی از تحلیلگران معروف هشدار معکوس شدن روند بیت کوین را به معاملگران داد.

تحلیل قیمت بیت کوین در روزهای آینده  | این 3هشدار رو جدی بگیرید

به گزارش شمانیوزقیمت بیت کوین در روز های اخیر نوسانات بسیاری داست. قیمت بیت کوین توانست رکوردهای دجدیدی را کسب کند. قیمت بیت کوین را در ادامه مشاهده کنید.

قیمت بیت‌کوین روز دوشنبه، ۱۱ مارس، بیش از ۵.۷ درصد افزایش یافت و از ۶۹۰۳۲ دلار به سقف تاریخی جدیدی در محدوده ۷۲۸۵۰ دلار رسید.

به گزارش بنکر (Banker)، این عملکرد چشمگیر بیت کوین، باعث به وجود آمدن نگرانی‌هایی در مورد فروش گسترده در سطوح قیمتی بالاتر، به منظور برداشت سود توسط دارندگان این ارز دیجیتال، شده است.

در ادامه، ۳ نشانه را که از اصلاح احتمالی قیمت بیت کوین حکایت دارند، بررسی می‌کنیم.

اندیکاتور تی‌دی‌سکوئنشال

علی (Ali_charts)، یکی از تحلیلگران معروف حوزه ارزهای دیجیتال، به معامله‌گران کوتاه‌مدت هشدار داده که احتمال معکوس شدن روند را جدی بگیرند.

علی نمودار زیر را منتشر کرد که نشان می‌دهد اندیکاتور تی‌دی‌سکوئنشال (TD sequential)، سیگنال فروش را در نمودار ۱۲ ساعته بیت کوین صادر کرده است.

به گفته وی، از اوایل فوریه، هر بار که این اندیکاتور سیگنال فروش صادر کرده، قیمت بیت کوین بین ۱.۶ تا ۳.۵ درصد کاهش یافته است.

روند قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین از ۲۳ ژانویه، پس از اینکه اثر «فروش اخبار» تأیید صندوق‌های ETF اسپات این ارز دیجیتال از بین رفت، در یک روند صعودی بوده است.

این صعود طولانی‌، منجر به ظهور سیگنال‌های رسیدن قیمت به سقف شده است. در همین راستا، تحلیلگران کریپتو‌کوانت (CryptoQuant) هشدار می‌دهند که قیمت بیت کوین علی‌رغم ثبت رکوردهای جدید، به زودی ممکن است اصلاحات اساسی را تجربه کند.

به نوشته رمزارز، سودهای تحقق‌یافته ماینر‌ها افزایش یافته و به بالاترین سطح از دسامبر ۲۰۲۳ رسیده است.

از طرفی، سود محقق‌نشده معامله‌گران به ۵۷ درصد رسیده که از نظر تاریخی، همواره با یک اصلاح قیمتی همراه بوده است.

داده‌های پلتفرم اینتو‌دبلاک (IntoTheBlock) نیز نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاری تمامی دارندگان بیت کوین در حال حاضر سودده است که این موضوع به طور بالقوه، احتمال فروش و برداشت سود را در کوتاه‌مدت افزایش می‌دهد.

نمودار منتشرشده توسط کوین‌گلس (Coinglass) هم نشان می‌دهد که اندیکاتور RSI در چهار تایم‌فریم از پنج تایم‌فریم چارت بیت کوین در وضعیت اشباع خرید قرار دارد.

این اندیکاتور در تایم‌فریم‌های بالاتر، مقادیر بیشتری دارد. مقدار RSI بیت کوین در تایم‌فریم هفتگی، روزانه، چهارساعته، و یک ساعته به ترتیب ۸۸.۳۴، ۷۹.۳۴، ۷۴.۸۱ و ۷۰.۷۴ است.

داده‌های آلترناتیو (Alternative)، پلتفرمی که احساسات بازار در مورد بیت‌ کوین را ردیابی می‌کند، نیز نشان می‌دهند که شاخص ترس و طمع در شرایط طمع شدید (۸۲ واحد) قرار گرفته که نشانه‌ دیگری برای احتمال اصلاح قیمت است.

لازم به ذکر است که شاخص‌های عنوان‌شده تنها هشدار هستند و هیچکدام به صورت تضمینی باعث ایجاد اصلاح قیمت نمی‌شوند. لذا، قیمت بیت کوین ممکن است همچنان به افزایش خود ادامه دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied