شمانیوز
شما نیوز

مسکن | بازار مسکن

خبر مهم از نهضت ملی مسکن | این متقاضیان تسهیلات رایگان مسکن دریافت می‌کنند

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در سال گذشته، متأسفانه شاهد رشد منفی در تولید مسکن بودیم. اما در سال جاری، اتفاقات خوبی در بخش مسکن رخ داده است. باید توجه داشت که این میزان رشد تولید، هر چند قابل قبول است، اما نباید به آن مغرور یا راضی شویم.

خبر مهم از نهضت ملی مسکن | این متقاضیان تسهیلات رایگان مسکن دریافت می‌کنند

به گزارش شمانیوز : مهرداد بذرپاش در مراسم افتتاح ۵٢٣٠ مسکن مهر پردیس گفت: در سال ۹۹،وی ادامه داد: در سال گذشته هم متاسفانه شاهد رشد منفی در رشد ساخت مسکن بودیم اما امسال اتفاقات خوبی در سرجمع بخش مسکن رخ داد و این میزان رشد تولید هر چند ایده‌آل نیست و نباید به آن مغرور و راضی نشویم و باید اهداف بالاتری در نظر داشته باشیم تا انگیزه‌ها افزایش یابد اما این رشد خبر خوبی بود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امیدواریم در سال آینده رکورد بالاتری را ثبت کنیم، گفت: در بخش اجرای نهضت ملی مسکن هم اقدامات قابل توجهی انجام شده و تصمیماتی که برای حوزه علمیات نهضت ملی می‌گرفتیم باید با رویکردهای عادی فرقی می‌کرذ به همین دلیل نام آن را نهضت گذاشتیم و ما در وزارت راه به عنوان پیشانی کار قرار داریم و با همکاری سایر دستگاه‌ها امروز تامین زمین نهضت ملی مسکن از ٢ میلیون و ۴٠٠ هزار عبور کرده و در مراحل مختلف از ساخت قرار دارند.

بذرپاش افزود: هر چند اعلام در این اعداد در کلام راحت است اما تامین مالی، مصالح و نیروی انسانی این حجم پروژه بسیار دشوار است اما امروز تمام این ٢ میلیون و ۴٠٠ هزار واحد در مدار ساخت قرار گرفته و در فرایند تولید مسکن هستند.

وی تاکید کرد: یکی از سیاست‌های ما مردمی سازی در بخش تولید مسکن است که یکی از بهترین روش‌هایی بوده که به نفع مردم و دولت است و مدت زمان کار را کاهش می‌دهد و اساسا این اقدام در راستای اجرای اصل ١۴۴ قانون اساسی اعلام شده از سوی رهبری است و مسکن هم از این اصل مسثتنی نیست و همین عدم رعایت این موضوعات باعث شده که امروز مردم پس از ١٠ سال در انتظار تکمیل پروژه مسکن مهر هستند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های جدید در نهضت ملی حداقل رساندن مداخله‌های دولت است، گفت: در حال حاضر حدود یکصد هزار هکتار شهری و روستا برای نهضت ملی مسکن تامین شده و آماده‌سازی ها درحال انجام است.

وی با بیان اینکه تامین مالی در پروژه نهضت ملی مسکن بسیار مهم است، اظهار داشت: امسال میزان تسهیلات مسکن راز ٣۵٠ میلیون به ۵۵٠ میلیون تومان افزایش یافت و باز هم به دنبال افزایش وام مسکن هستیم و همچنین تسهیلات بانکی هم افزایش یافت بطوریکه در ۶ ماه گذشته به اندازه ٢ سال گذشته وام دادند اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم. از دیگر اقدامات کاهش نرخ سود از ٢٣ به ١٨ درصد است اما به سود ١٨ درصدی وام مسکن راضی نیستیم و به دنبال کاهش نرخ سود هستیم.

بذرپاش ادامه داد : ٢۴٠ هزار مسکن مهر باقیمانده به دولت ارث رسیده که این واحدها ریالی آورده مردمی و وام نداشت و ما توانستیم از محل مولدسازی دارایی وزارت راه پشتیبانی مالی مسکن مهر را انجام دهیم و منابع مالی را تامین کنیم از این رو توانستیم ١٢۴ هزار مسکن مهر به مردم تحویل دهیم.

وی افزود: ما هم مانند دولت قبل می‌توانستیم بگوییم موضوع مسکن مردم به ما ربطی ندارد و مردم خودشان بسازند اما رییس جمهوری شجاعانه وارد موضوع مسکن شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ٨٠ درصد شرکت‌های تعاونی مسکن سازی‌ با مشکل مواجه هستند ، گفت: مشکل تعاونی‌ها نه به این معنا تعاونی‌ها افراد نادرست باشند اما با مشکلات پیچیده متعددی مواجه هستند.

وی با بیان اینکه امسال ١۶ هزار واحد مسکن مهر در پردیس تحویل شد گفت: امروز کلید واحدی از مسکن مهر را به خانواده‌ای تحویل دادم که در زمان ثبت نام سرپرست خانوار شاغل بود اما امروز بازنشسته شده بود و نوه داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied