شمانیوز
شما نیوز

وام ازدواج

کدوم بانک ها وام ازدواج را زود تحویل میدن

کدوم بانک ها وام ازدواج را زود تحویل میدن

بررسی‌ها نشان می‌دهد صف انتظار برای دریافت وام ازدواج در بانک صادرات نسبت به دیگر بانک‌ها طولانی‌تر بوده و بانکی که کمترین تعداد متقاضی در صف انتظار را دارد بانک گردشگری، دی و بانک مشترک ایران ونزوئلا بوده و به نظر می‌رسد این بانک‌ها در سال 1403 تسهیلات ازدواج را به متقاضیان جدید زودتر پرداخت کنند.

به گزارش شمانیوز: بانک ملت در سال 1402 بزرگترین پرداخت کننده وام ازدواج بوده و از سوی دیگر بیشترین صف انتظار نیز در بانک صادرات تشکیل شده است.

بانک مرکزی آخرین گزارش مربوط به وضعیت پرداخت تسهیلات تکلیفی ازدواج و فرزندآوری در سال 1402 را منتشر کرد که نشان می‌دهد شبکه بانکی کشور بر اساس تکلیفی که قانون بودجه 1402 بر عهده آنها گذاشته بود در جهت قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» بیش از 203 همت تسهیلات در این زمینه پرداخت کردند.

بر این اساس سیستم بانکی در سال گذشته بیش از 157 همت وام ازدواج و قریب به 46 همت نیز تسهیلات فرزندآوری پرداخت کرد.

اصلی‌ترین بانک پرداخت‌کننده وام ازدواج

بر اساس گزارش بانک مرکزی، در میان بانک‌های کشور بیشترین میزان وام ازدواج در سال 1402 از سوی بانک ملت پرداخت شده است. بانک ملت در سال گذشته به عنوان بزرگترین بانک پرداخت کننده وام ازدواج، به بیش از 142 هزار متقاضی معادل 29.4 همت وام ازدواج پرداخت کرده است.

بانک‌های ملی و صادرات در رتبه‌های بعدی بیشترین پرداخت کننده وام ازدواج در سال 1402 قرار دارند، به طوری که هرکدام به ترتیب حدود 27 و 21 همت وام ازدواج به متقاضیان پرداخت کردند.

در همین راستا کمترین میزان پرداخت وام ازدواج در سال گذشته نیز از سوی بانک مشترک ایران ونزوئلا و رسالت پرداخت شده، به طوری که این دو بانک در سال 1402 هرکدام به ترتیب معادل 55 و 160 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است. البته قرارگیری این بانک در قعر جدول وام ازدواج پرداختی به منزله عدم تعهد این بانک نیست؛ بانک مرکزی با توجه به میزان ظرفیت هر بانک، سهمیه مشخصی را برای وام ازدواج پرداختی بانک‌ها مشخص کرده که میزان آن در بانک‌های مختلف، متفاوت است.

photo_2024-04-02_17-44-39

طولانی‌ترین صف انتظار برای دریافت وام ازدواج

بر اساس گزارش بانک مرکزی در پایان سال 1402 حدود 149 هزار نفر متقاضی در صف انتظار برای دریافت وام ازدواج بودند که نسبت به پایان آذر ماه (با تعداد 280 هزار متقاضی در صف انتظار) کاهش قابل توجهی داشته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد بیشترین صف انتظار برای دریافت وام ازدواج در بانک صادرات تشکیل شده است.

بانک صادرات با اینکه جزو سه بانک بزرگ پرداخت کننده وام ازدواج در سال گذشته بوده است اما همچنان بیش از 33 هزار متقاضی در صف انتظار برای دریافت وام دارد که پرداخت وام به این متقاضیان به سال 1403 منتقل شده است.

بانک‌های ملی و مسکن نیز در رتبه‌های دوم و سوم دارنده بیشترین صف انتظار متقاضیان دریافت وام ازدواج قرار دارند.

در مقابل نیز تعداد افراد در صف انتظار دریافت وام ازدواج برای بانک مشترک ایران و ونزوئلا و بانک دی در پایین سطح قرار دارد و صف انتظار در این دو بانک در پایان سال 1402 به ترتیب به 4 و 11 نفر رسیده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی