شمانیوز
شما نیوز

مسکن

بازار مسکن جان دوباره می گیرد | واحد های آماده برای تحویل

بازار مسکن جان دوباره می گیرد | واحد های آماده برای تحویل

رئیس هیات‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با اعلام اینکه ۵۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن پردیس در آستانه افتتاح است، ادعا کرد: تعداد ۳۵۰۰ واحد مسکن مهر در برنامه افتتاح خردادماه به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

به گزارش شمانیوز: سعید غفوری اظهار کرد: با توجه به تاکید ریاست جمهور و وزیر راه و شهرسازی، از سال ۱۴۰۳ باید تمام پروژه‌های مسکن مهر را به مالکان تحویل دهیم. تنها بخش کوچکی که مربوط به پروژه‌های معارض دار است و دیرتر آغاز شده، به تدریج در سال آینده تحویل داده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه‌به بازدید امروز از روند ساخت و آماده‌سازی پروژه‌ها، در برنامه افتتاح خردادماه تعداد ۳۵۰۰ واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان خواهد شد و بخش قابل‌توجه دیگری را در هفته دولت به انجام خواهیم رساند.

رئیس هیات‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید افزود: باتوجه‌به تکمیل بخش عمده عملیات ساختمانی پروژه‌های طرح نهضت ملی، پس از ورود دستگاه‌های خدمات‌رسان و تسریع در عملیات آماده‌سازی واحدهای مذکور به‌زودی نخستین کلیدهای این پروژه در پردیس تحویل مالکان خواهد شد.

غفوری ادامه داد: در صورت همکاری بیشتر دستگاه‌های خدمات‌رسان و تکمیل آماده‌سازی و محوطه‌سازی، اواخر خردادماه نخستین برنامه افتتاح طرح نهضت ملی پردیس را با حضور وزیر راه و شهرسازی خواهیم داشت.

امروز پنج‌شنبه ۱۶ فروردین‌ماه سعید غفوری، رئیس هیأت مدیره و سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید از پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن و همچنین مسکن مهر پردیس بازدید کرد.

تأکید بر استفاده از همه ظرفیت‌ها جهت تکمیل سریع پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن و افتتاح نخستین سری از این واحدها تا پایان خردادماه سال جاری و همچنین تأکید بر اتمام واحدهای باقیمانده مسکن مهر و تحویل آن به متقاضیان به‌صورت دوره‌ای از اواخر خرداد تا پایان سال جاری محور این بازدیدها بود.

۶۷ هزار واحد مسکن مهر در نیمه اول ۱۴۰۳ قابلیت تحویل دارد

مدیرکل دفتر پایش طرح‌های مسکن با بیان اینکه بیش از ۱۲۵ هزار واحد مسکن مهر در مرحله ساخت باقی‌مانده است، از برنامه تکمیل و تحویل بیش از ۶۷ هزار واحد در نیمه نخست امسال خبر داد.

سید احمد خادمیان در خصوص میزان باقی‌مانده واحدهای مسکونی مهر در سراسر کشور ادامه داد: در ابتدای دولت سیزدهم حدود ۲۵۰ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر فروش اقساطی نشده، برای تکمیل به این دولت محول شد که تاکنون حدود نیمی از آنها تکمیل و تحویل شده است.

وی افزود: آمارها حاکی است که در مجموع ۱۲۵ هزار و ۶۷۸ واحد باقیمانده است که ۸ هزار و ۳۵۹ واحد سهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ۴۳ هزار و ۸۱ واحد سهم شهرهای جدید است که بیشتر آن واحدها مربوط به پردیس، پرند و مهستان (هشتگرد) و ۵۹ هزار و ۷ واحد نیز سهم ادارات کل راه و شهرسازی استان‌هاست.

خادمیان خاطرنشان کرد: ۲۱ هزار و ۵۳۲ واحد از تعداد کل باقیمانده ۱۲۵ هزار و ۶۷۸ واحد مسکن مهر باقیمانده زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که بخش عمده‌ای از آنها دارای پرونده‌های حقوقی هستند و در حال تعیین تکلیف برای نحوه ادامه ساخت آنها هستیم، زیرا زمین این پروژه‌ها متعلق به دولت است.

به گفته وی، از تعداد ۲۱ هزار و ۵۳۲ واحد مسکن مهر باقیمانده که کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، یک هزار و ۴۶۷ واحد مربوط به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۷ هزار و ۳۱۱ واحد متعلق به شهرهای جدید و ۱۲ هزار و ۷۵۴ واحد مرتبط با اداره کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور است.

مدیرکل دفتر پایش طرح‌های مسکن ادامه داد: ۴۱ هزار و ۴۳۷ واحد بین ۹۵ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ۱۰ هزار و ۴۹۱ واحد بین ۹۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی، ۵ هزار و ۲۲۴ واحد بین ۸۵ تا ۹۰ درصد، ۵ هزار و ۱۹۴ واحد بین ۸۰ تا ۸۵ درصد و ۵ هزار و ۲۶۱ واحد بین ۷۵ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و در اولویت تکمیل و تحویل قرار دارند.

خادمیان گفت: در حال حاضر ۶۷ هزار و ۶۰۷ واحد باقیمانده مسکن مهر پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد و بالاتر را دارند که با تأکید وزیر راه و شهرسازی، بخش عمده‌ای از آنها در نیمه اول امسال تکمیل، فروش اقساطی و تحویل متقاضیان می‌شود.

وی به مالکان واحدهای باقیمانده از پروژه‌های خود مالک مسکن توصیه کرد تا برای تشکیل پرونده و فروش اقساطی تسهیلات بانکی، هرچه سریع‌تر به شعب بانک تسهیلات دهنده مراجعه و نسبت به اخذ کارت قسط اقدام کنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی