شمانیوز
شما نیوز

غلامرضا فتحعلی در دیدار نوروزی مطرح کرد:

سال 1403 بهترین عملکرد را در شاخص‌های عملیاتی رقم می‌زنیم

سال 1403 بهترین عملکرد را در شاخص‌های عملیاتی رقم می‌زنیم

مدیرعامل بانک سینا در دیدار نوروزی مدیران ارشد این بانک گفت: سال 1403 سال جهش بزرگ بانک سینا در شاخص‌های عملکردی است و در چارچوب طرح راهبردی کسب‌وکار بانک، توفیقات سال گذشته را تداوم می‌بخشیم.

 

به گزارش روابط‌عمومی بانک سینا، غلامرضا فتحعلی، مدیرعامل بانک سینا در این دیدار که با حضور اعضای هیئت‌مدیره، قائم‌مقام و معاونان مدیرعامل، مدیران و رؤسای ادارات ستادی و مدیران مناطق به صورت آنلاین صورت گرفت، ضمن تبریک سال نو گفت: با اهتمام و تلاش تمامی کارکنان بانک در سال گذشته شاهد عملکرد مطلوب بانک در بسیاری از شاخص‌های عملیاتی بودیم که امیدواریم با همت و اراده همه‌جانبه نیروهای خدوم بانک سینا بتوانیم در سال 1403 نیز بهترین عملکرد را در شاخص‌های عملیاتی رقم بزنیم.

مدیرعامل بانک سینا با اشاره به اقدامات انجام شده بر پایه طرح راهبردی کسب‌وکار در سال 1402 تصریح کرد: بانک سینا سال گذشته را با تکیه ‌بر دانش و قابلیت‌های کارکنان خود و با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانایی‌های داخلی با موفقیت به پایان برد و توانست در مسیر ارزش‌آفرینی برای ذی‌نفعان و خدمت‌رسانی به مردم گام‌های مؤثری بردارد.

وی تعامل و مشارکت بین همکاران را عامل اصلی موفقیت و رسیدن به اهداف ترسیم‌شده در سال گذشته عنوان کرد و افزود: در سال گذشته توانستیم بانکداری دیجیتال را از طریق طراحی و شکل‌دهی «سرزمین هوشمند سینا» عملیاتی کنیم و با بهره‌برداری از پلتفرم‌هایی نظیر «سیبانک»، «سیمارت» و «سیپات»، مشتریان بانک را با مجموعه‌ای از محصولات مختلف و شخصی‌سازی‌شده بر اساس نیاز خود همراه کنیم.

فتحعلی در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت‌های بانک سینا در سال گذشته خاطرنشان کرد: شاخص‌های عملکردی بانک سینا در سال 1402 از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده که از جمله آن می‌توان به کسب یک هزار و 120 میلیارد تومان سود خالص، افزایش نرخ کفایت سرمایه، رشد 38 درصدی منابع و رشد 45 درصدی در بخش درآمدهای کارمزدی اشاره کرد.

فتحعلی تصریح کرد: بانک سینا در حوزه تسهیلات تکلیفی به تعهدات خود تا پایان سال عمل کرده و در این حوزه، بالغ بر 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که به‌ویژه در حوزه وام فرزندآوری با پرداخت 104 درصد پوشش بودجه عملکرد مناسبی را رقم زده است.

مدیرعامل بانک سینا با اشاره به اقدامات بانک در طرح اقدام ملی مسکن که با مشارکت و همکاری هلدینگ پایاسامان صورت گرفت، گفت: بانک سینا با پرداخت 11 هزار میلیارد تومان تسهیلات در این بخش، زمینه ساخت 20 هزار واحد مسکونی و تأمین مالی بخشی از هزینه‌های ساخت پروژه‌های خود‌مالکی را فراهم کرده است.

فتحعلی در ادامه خاطرنشان ساخت: در حوزه عملکرد مالی شرکت‌های تابعه بانک، توفیقات خوبی در حوزه درآمدها ایجاد شده و سود شرکت‌های تابعه بانک به غیر از شرکت تفاس که مأموریت‌های دیگری نیز بر عهده دارد، به 750 میلیارد تومان رسید.

فتحعلی از دیگر افتخارات بانک در سال 1402 را کسب جایزه پیشرو بودن در استقرار نظارت و تطبیق شرعی، افتتاح دفتر نظارت شرعی بانک در شهر قم، کسب جایزه مدیریت مالی، کسب جایزه مدیریت منابع انسانی، اخذ نشان رضایتمندی مشتریان و رتبه اول پلتفرم سیپات در نمایشگاه تراکنش عنوان کرد.

وی در ادامه به افتتاح 10 شعبه جدید در تهران در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به این که 50 تا 60 درصد نقدینگی کشور در تهران وجود دارد، با بهره‌برداری از شعب جدید در تهران تلاش می‌کنیم سهم بیشتری از نقدینگی را جذب کنیم.

وی همچنین به راه‌اندازی خودپرداز و شعب سیار بانک اشاره کرد و گفت: در راستای سیاست‌های حمایتی بنیاد علوی دو شعبه سیار خریداری و به منظور ارائه خدمات به متقاضیان هدف بنیاد، در محل‌های مورد نظر بنیاد ارسال شد.

مدیرعامل بانک سینا رویکرد اصلی بانک در سال 1403 را رسیدن به سودآوری بیشتر با مدیریت هزینه‌ها، کاهش قیمت تمام‌شده پول و استفاده از ظرفیت‌های داخلی بانک در مسیر طرح راهبردی اعلام کرد و افزود: ماحصل تمامی شاخص‌های عملکردی بانک، منتج به دستاوردهای کلیدی در بانک شد و بانک سینا در راستای تحقق اهداف و انجام عملیات بانکی توانست در سال قبل با 145 درصد پوشش بودجه، سود خوبی به سهامداران خود برساند.

فتحعلی در خصوص کنترل رشد مقداری ترازنامه که از موضوعات مهم مورد نظر بانک مرکزی است، گفت: با مدیریت صحیح منابع و مصارف، تخطی در این حوزه در بانک سینا به صفر رسیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی