شمانیوز
شما نیوز

قیمت طلا | نرخ طلا

قیمت طلا افزایشی شد | عامل این افزایش قیمت چیست

نرخ انس طلا امروز نسبت به روز قبل افزایش داشت و عوامل متعددی در این افزایش قیمت دخیل بودند.

قیمت طلا افزایشی شد | عامل این افزایش قیمت چیست

به گزارش شمانیوز : قیمت طلا در روز چهارشنبه افزایش یافته است، به دلیل افزایش تنش‌ها در خاورمیانه. این افزایش در قیمت طلا، توسط سرمایه‌گذاران به عنوان یک عامل حمایتی مورد توجه قرار گرفته است. با این حال، تمرکز اصلی سرمایه‌گذاران همچنان بر کاهش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال جاری است.

جدول قیمت 3 روز اخیر هر اونس طلا

قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۲,۳۱۸ -۱.۰۰ -۰.۰۴ 08:01

۲,۳۱۹ -۵.۰۰ -۰.۲۲ روز قبل

۲,۳۲۴ ۲۱ ۰.۹ ۲ روز پیش

به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۲۳۱۷ دلار و ۹ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک کاهش ۰.۱۱ درصدی به ۲۳۲۱ دلار و ۶۰ سنت رسیده است.

رژیم صهیونیستی حمله به رفح در جنوب غزه را آغاز کرده که مذاکرات آتش بس با حماس را پیچیده‌تر می‌کند. بدین ترتیب تمایل به خرید طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن افزایش می‌یابد.​

از طرف دیگر افزایش احتمال پایین آمدن نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال جاری میلادی به دنبال انتشار اطلاعات ضعیف اشتغال در این کشور از قیمت طلا حمایت کرده است. این خبر ارزش دلار را هم پایین آورده که خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر می‌کند.

طلا بیش از ۱۰۰ دلار پایین‌تر از اوج ماه آوریل معامله می‌شود یعنی زمانی که تهدید جنگ بین رژیم صهیونیستی و ایران تقاضا برای این فلز گرانبها را به شدت افزایش داده بود.​

ارزش دلار تقریباً ثابت مانده و مانع بالا رفتن بیشتر قیمت طلا شده است. بازارها منتظر سرنخ‌های بیشتری نسبت به سیاست نرخ بهره فدرال رزرو هستند.

بسیاری از مقامات بانک مرکزی آمریکا اعلام کرده‌اند این بانک در فکر پایین آوردن نرخ بهره در سال جاری میلادی است اما احتیاج به اطلاعات قانع‌کننده بیشتری در مورد کاهش تورم دارد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره بدون تغییر به ۲۷ دلار و ۵۵ سنت رسیده است و پلاتین با ۰.۰۹ درصد کاهش ۹۷۷ دلار و ۷۲ سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی