شمانیوز
شما نیوز

پلاک وسیله نقلیه

آخرین فرصت برای دارندگان خودرو / پایان اردیبهشت ماه آخرین فرصت!

خودروهایی که چه به صورت عمد یا سهواً پلاکشان مخدوش شده است عملا دچار جرم شده‌اند و شامل جریمه خواهد بود.

آخرین فرصت برای دارندگان خودرو / پایان اردیبهشت ماه آخرین فرصت!

به گزارش شمانیوز : سرهنگ علی محمدی؛ رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور فراجا با اشاره به قانون برخورد با پلاک‌ وسیله نقلیه مخدوش اظهار کرد: طبق ماده 720 قانون مجازات اسلامی هرگونه تغییر در مشخصات و ارقام پلاک وسیله نقلیه جرم محسوب شده و پلیس موظف است ضمن توقیف وسیله نقلیه مالک و راننده وسیله نقلیه را به مراجع قضایی معرفی کنند.

وی افزود: در قانون مذکور برای فردی که پلاک وسیله نقلیه خود را به عمد مخدوش نماید، از 6 ماه تا یک سال حبس نیز پیش‌بینی شده است.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور فراجا خبر داد: مالکان وسایل نقلیه ای که مخدوشی پلاکشان مربوط به سال 1393 باشد، می‌توانند تا آخر اردیبهشت ماه سال جاری با حضور در مراکز تعویض پلاک به صورت رایگان نسبت به تعویض پلاک وسیله خود اقدام کنند.

محمدی تصریح کرد: مالکان وسایل نقلیه‌ای که پلاکشان بعد از سال 93 به صورت عمد مخدوش کرده باشند تا آخر اردیبهشت ماه مهلت دارند با پرداخت هزینه ولی بدون اعمال قانون، پلاک وسیله نقلیه خود را تعویض کنند.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور فراجا خاطرنشان کرد: کلیه مالکان وسایل نقلیه‌ای که پلاکشان مخدوش شده است، اگر از مهلت مقرر استفاده نکنند، از خردادماه سال جاری به محض مشاهده توسط پلیس، اعمال قانون و توقیف شده و معرفی به مراجع قضایی نیز انجام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی