شمانیوز
شما نیوز

حقوق بازنشستگان

خوش خبری برای بازنشستگان / زمان همسان سازی حقوق بازنشستگان مشخص شد

خوش خبری برای بازنشستگان / زمان همسان سازی حقوق بازنشستگان  مشخص شد

در خبر زیر جزییات مهمی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 1403 را میتوانید بخوانید.

به گزارش شمانیوز :حقوق بازنشستگان باید طبق مقررات قانونی پرداخت شود.بازنشستگان باید دریافت حقوق عادلانه ای به عنوان اعتبار خود به دست آورده باشند. حمایت از حقوق بازنشستگان، نشان از احترام به خدماتی است که آنها به جامعه ارائه داده اند.. به بازنشستگان باید برابر بازنشستگان دیگر، حقوق و مزایا تعلق گیرد.حقوق بازنشستگان از مسائل اساسی در هر کشوری است. 

در روزهای گذشته وزیرکار اعلام کرده بود که همسان سازی حقوق بازنشستگان نیاز به تامین منابع مالی دارد و مبالغی را که مجلس برای وزارت تعاون در نظر گرفته نیاز به زمان است.

به گفته مرتضوی هر مبلغی که برای بازنشستگان پرداخت شود، شامل بازنشستگان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی است و هر دو گروه از مزیت همسان سازی حقوق برخوردار خواهند شد. 

موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان و تامین منابع مورد نیاز آن محل اختلاف دولت و مجلس بود که بالاخره مصوب شد با افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین شود. 

در لایحه بودجه 1403 منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان پیش بینی شده است.

داود منظور، رییس سازمان برنامه اعلام کرده بود: وظیفه ما در دولت این است که معیشت بازنشستگان را بهبود بخشیم. دولت در لایحه بودجه سال گذشته این پیش‌بینی را داشت که منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین شود.

در گام اول 40درصد همسان سازی می‌شود

به گفته او، منابع افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص خواهد یافت. بنا داریم که در گام اول ۴۰ درصد همسان‌سازی را انجام دهیم.

منظور با تاکید بر اینکه جداول بودجه تا آخر اردیبهشت ماه از سوی مجلس شورای اسلامی اعلام خواهد شد، عنوان کرده؛ براساس زمان‌بندی طراحی شده در قانون، احکام همسان‌سازی ان‌شالله از خرداد ماه اجرا و البته معقوقات دو ماه نخست سال نیز پرداخت خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی