شمانیوز
شما نیوز

حذف صفرها از پول

زمان حذف صفرها از پول ملی کی است؟/ چرا باید صفرها از پول حذف شود؟

 زمان حذف صفرها از پول ملی کی است؟/ چرا باید صفرها از پول حذف شود؟

هر زمان تورم به 3 درصد رسید آن زمان باید صفرها از پول حذف شود.

به گزارش شمانیوز: سید شمس‌الدین حسینی رئیس کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس با اشاره به حذف صفرها از پول ملی، گفت: در برخی از اقتصادها از جمله اقتصاد ایران که طی چند دهه تورم دو رقمی تجربه کرده‌اند، در نهایت ارزش پول ملی کاهش پیدا می‌کند و تعداد صفرهایی که در مقابل پول ملی در مقایسه با پول خارجی قرار می‌گیرد، بسیار می‌شود.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: به طور مثال در مقابل هر یک دلار ۶۰۰ هزار ریال یا ۶۰ هزار تومان قرار گرفته است این تعداد صفر در ارقام بالا بسیار است کما اینکه این موضوع موجب شده که به جای ریال از تومان استفاده شود و اکنون نیز به این جمع بندی رسیده‌اند که در ارقام بزرگ از هزار میلیارد تومان و به اختصار همت در ارقام بزرگ استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: این وضعیت حکایت از این دارد که ما به لحاظ محاسباتی و به نوعی ثبت و ضبط دفاتر مالی ناگزیر هستیم تعداد صفرها را کم کنیم یا به عبارتی نام واحد پول را تغییر دهیم این نیاز بیش از یک دهه است که حس می‌شود اما اینکه فکر کنیم این اقدام یک سیاست اصلاح اقتصادی است و منجر به کم شدن نقدینگی، تقویت پول ملی یا کنترل تورم می‌شود، باید گفت که این اثر را نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در مصاحبه با خانه ملت تصریح کرد: در تاریخ کشورها این اقدام زمانی انجام شده که اقتصاد به آرامش رسیده باشد بنابراین زمانیکه توانستیم تورم را تک رقمی کنیم و به ارقامی مانند ۳ درصد برسیم که البته به شرط‌ها و شروط‌ها این موضوع شدنی و مطمئن باشیم که می‌توانیم سیاست کاهش تورم یا شرایط کاهش تورم را تثبیت کنیم صحبت درباره تغییر واحد پول پذیرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • ناشناس

    آیا باحذف صفرها، ارزانی، کاهش تورم، رونق اقتصادی، افزایش ارزش پول ملی، رفاه عمومی، رونق سفره های مردم، کاهش رانتها، کاهش اختلاسها، کاهش قاچاقها، کاهش موادمخدر و منافع ملت و آرامش وراحتی مردم فراهم خواهد شد. قانون گریزیهای بانکها تمام خواهد شد.

  • ناشناس

    واقعا که دو واحد پولی ایران ریال و تومان باید واحدی جدید شوند تا ملت و جهان از سردرگمی خارج شوند و ارزش پول ملی باید حفظ شود تا سقوط نکند و ایران با تمام منابع معدنی ، نفت و گاز و پتروشیمی و ... به ملت خود طعم خوش دارندگی را بدهد نه فقر و بیکاری

تبلیغات متنی