شمانیوز
شما نیوز

حقوق بازنشستگان

بازنشستگان بخوانند /همسان سازی حقوق بازنشستگان از خرداد ماه اجرا میشود

بازنشستگان بخوانند /همسان سازی حقوق بازنشستگان از خرداد ماه اجرا میشود

حای بابایی نماینده مجلس دربارههمسان سازی حقوق بازنشستگان خبرهای جدیدی ارائه داده است.

به گزارش شمانیوز : حقوق بازنشستگان به عنوان یکی از حقوق مهم افراد سالمند محسوب می‌شود.حقوق بازنشستگان برای ایجاد امنیت اجتماعی و حمایت از افراد بعد از بازنشستگی تعیین شده است.قانون به بازنشستگان حقوق متفاوتی از جمله حقوق بازنشستگی، بیمه‌ی سلامت، بیمه‌ی تامین اجتماعی و سایر خدمات را تعلق می‌دهد.تأمین حقوق بازنشستگان یکی از وظایف مهم جامعه و دولت است و نباید این حقوق از آن‌ها سلب گردد

حاجی بابایی با اشاره به اینکه، متناسب سازی حقوق بازنشستگان از اول فروردین ماه امسال باید اجرا بشود، گفت: بودجه آن هم پیش بینی شده، اما اینکه چرا از اول فروردین ماه اضافه پرداختی ها صورت نگرفته بدلیل برخی موضوعات قانونی است.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه افزود، موضوع ۹۰ درصد متناسب سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم مصوب شده است، یعنی سازوکار اجرایی آن در برنامه هفتم توسعه است که هنوز از سوی شورای نگهبان تایید نشده است.

 حقوق جدید بازنشستگان با اعمال همسازی سازی حقوق اعلام شد!

به گفته این نماینده مجلس، برنامه هفتم توسعه، مصوب مجلس، یکبار از شورای نگهبان اعاده شده، بر این اساس به تازگی برخی مواد را مصوب کردیم و برنامه هفتم مصوب باردیگر به شورای نگهبان خواهد رفت تا دیگر ایرادی نداشته باشد.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه گفت: بر این اساس وقتی برنامه هفتم توسعه تبدیل به قانون بشود، دولت مکلف است احکام جدید حقوق بازنشستگان را نیز صادر کند.

حاجی بابایی گفت: هر زمانی که احکام جدید از سوی دولت صادر شد از اول فروردین متناسب سازی حقوق بازنشستگان محاسبه شده و ما به التفاوت واریز خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی