شمانیوز
شما نیوز

قیمت طلا | بازار طلا

بازهم افزایش قیمت طلا / قیمت طلا امروز 4خرداد

بازهم افزایش قیمت طلا / قیمت طلا امروز 4خرداد

قیمت طلا امروز بازهم افزایشی شد.

به گزارش شمانیوز: براساس گزارش رویترز، قیمت طلا در روز جمعه به پایین‌ترین رقم طی دو هفته گذشته رسیده و بزرگترین کاهش قیمت هفتگی خود را طی ۸ ماه گذشته تجربه می‌کند. احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا پس از اظهارات تند مقامات فدرال رزرو این کشور پایین آمده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۲۳۳۵ دلار و ۷۳ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک کاهش ۰.۱۳ درصدی به ۲۳۵۶ دلار و ۶۰ سنت رسیده است.

طلا در روز دوشنبه به رکورد ۲۴۴۹ دلار و ۸۹ سنت رسیده بود اما ۵ درصد از آن زمان کاهش قیمت داشته است.

جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو آمریکا که در روز چهارشنبه منتشر شد حاکی از ناتوانی مقامات این بانک برای اطمینان از کاهش نرخ بهره بود. بدین ترتیب ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا افزایش یافته است.

از طلا همواره به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود. اما افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا برده و تمایل برای خرید آن را کاهش می‌دهد.

در حالی که سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا از حفظ سطح فعلی نرخ بهره خبر داده‌اند، اما انتشار جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو بحث‌هایی در مورد احتمال افزایش دوباره نرخ بهره به وجود آورده است.

تاجران حالا انتظار ندارند فدرال رزرو نرخ بهره را بیش از یک بار در ۲۰۲۴ پایین بیاورد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۴۹ درصد افزایش به ۳۰ دلار و ۶۱ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۳۳ درصدی ۱۰۲۳ دلار و ۱۱ سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی