شمانیوز
شما نیوز

یارانه

یارانه مضاعف در خرداد ۱۴۰۳ برای این گروه / مشمولان این یارانه مشخص شدند

یارانه مضاعف در خرداد ۱۴۰۳ برای این گروه / مشمولان این یارانه مشخص شدند

در این گزارش سیر تا پیاز مزایا و معایب واریز یارانه‌ را بخوانید.

به گزارش شمانیوز : پس از اجرای طرح جدید هدفمندسازی یارانه ها، یارانه بسیاری از افراد به طور کامل قطع گردیده و دیگر مبلغی با این عنوان با حساب شان واریز نمی‌شود. هم چنین برخی خانوار‌ها در ماه اول یا دوم پس از اجرای طرح هم یارانه دریافت کرده و بعد از آن دیگر واریزی نداشته اند؛ در همین راستا، امکان استعلام یارانه با کد ملی سرپرست فراهم شده است.

هدفمندی یارانه ها hadafmandi.ir؛ پس از اجرای طرح یارانه ها، مشکلات متععدی بر سر راه این طرح قرار گرفت که از جمله آن ها می توان به افزایش جمعیت و سختی تامین منابع مالی اشاره کرد. به همین جهت سازمان هدفمندسازی یارانه ها به روی کار آمد تا مدیریت دقیق تری بر روی این منابع صورت گیرد و به این شکل نحوه بهره مندی مردم از این طرح کمک معیشتی هدفمند تر شود. این سازمان نیز سایت خود را راه اندازی نمود تا خدمات مرتبط با یارانه را بهتر به مردم عرضه کند.

به همین جهت سعی شده است که به معرفی سایت سازمان هدفمندی یارانه ها پرداخته شود و جزئیات بیشتری از آن شامل نحوه ورود به سامانه و معرفی میز خدمات hadafmandi.ir ارائه شود تا کاربران با این سامانه بیشتر آشنا شوند.

از زمانی که طرح پرداخت یارانه به اجرا درآمد، بحث های فراوانی در خصوص معایب و مزایا آن مطرح شده است. یکی از مواردی که بسیار مورد بحث بوده است، تامین منابع مالی جهت واریر یارانه ها می باشد که فشار زیادی به دولت وارد کرده است. به همین دلیل نیاز به وجود سازمانی جهت مدیریت و ساماندهی اجرای این طرح برای پیشبرد صحیح آن، به شدت حس می شد که این دلیلی شد تا سازمان ساماندهی یارانه ها به روی کار آید.

سازمان هدفمندی یارانه ها با مشکلاتی از قبیل اختلاف مبلغ یارانه با قیمت های موجود در بازار، تامین منابع مالی و افزایش رشد جمعیت مواجه بوده است. این سازمان با تدوین برنامه ای سعی کرد تا با شناسایی وضعیت اقتصادی و اجتماعی افراد و تلاش برای دهک بندی آن ها، افراد کم برخوردار و ثروتمند را در گروه های مختلف طبقه بندی کند تا متناسب با دسته ای که هر یک از افراد در آن قرار می گیرند، به آن ها یارانه پرداخت شود و یارانه افراد ثروتمند حذف گردد تا بودجه ای که برای پرداخت به این افراد استفاده می شد، بین افراد کم برخوردار پخش شود.

این سازمان با توجه به فعالیت هایی که انجام می دهد اقدام به راه اندازی سایت خود کرده است تا علاوه بر معرفی این سازمان، بخش هایی نبز برای پاسخ به سوالات پرتکرار مردم ایجاد کند. همچنین در سایت hadafmandi.ir، لیست خدمات یارانه ای مانند تغییر سرپرست خانوار، قرار داده شده است که راهنمای دریافت هر کدام از این خدمات ارائه گردیده اند.

همچنین یکی دیگر از نکات مهم سایت سازمان هدفمندسازی یارانه ها hadafmandi.ir، انتشار اخبار مرتبط با این حوزه است. این ویژگی به خصوص پس از اجرای طرح جدید یارانه ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است؛ چرا که اکنون بسیاری از افراد قصد ثبت نام مجدد یارانه را دارند. اخبار زمان و نحوه ثبت نام جاماندگان و منصرف شدگان یارانه از طریق این سایت اعلام می شود.

نحوه ورود به سایت هدفمندی یارانه ها hadafmandi.ir

همان طور که گفته شد، سازمان هدفمند سازی یارانه ها، بخشی از خدمات مردم را از طریق سایت خود ارائه می دهد. اما برای بهره مندی و استفاده از برخی از این خدمات نیاز است که افراد به سامانه هدفمندی وارد شود شوند. به همین دلیل در ادامه این بخش، نحوه ورود به سایت سازمان هدفمندی یارانه ها hadafmandi.ir ارائه شده است.

نحوه ورود به سایت سازمان هدفمندی یارانه ها

ابتدا در مرورگر خود آدرس hadafmandi.ir را بنویسید تا به طور مستقیم به سایت سازمان هدفمندسازی وارد شوید.

در صفحه باز شده، روی گزینه ای که در تصویر زیر مشخص شده است، کلیک کنید.

اکنون نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی را بنویسید و روی گزینه ورود به سیستم کلیک کنید تا وارد سامانه شوید.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد ثبت نام یارانه جامانده اند و یا انصراف داده اند، در صورتی که بخواهند در طرح جدید یارانه ثبت نام کنند باید به سایت ثبت نام یارانه بروند.

یارانه مضاعف در خرداد ۱۴۰۳ برای این گروه

یارانه کالابرگ عنوان طرحی است که در قالب آن دولت حساب یارانه بگیران را برای خرید کالا شارژ می کند.استقبال مردم از طرح یارانه کالابرگ نشان می‌­دهد که طرح فوق توانسته است بر معیشت مردم اثرگذار باشد. طرح یارانه کالابرگ به سه ماه از بهمن تا فروردین اجرا شد. مرحله اول یارانه کالابرگ در ۱۷ بهمن ماه به مناسبت فرارسیدن ۲۲ بهمن ماه شارژ شد. مرحله دوم یارانه کالابرگ در ۱۷ اسفند ماه همزمان با حلول ماه مبارک رمضان شارژ شد و مرحله سوم یارانه کالابرگ نیز فروردین ۱۴۰۳ انجام شد.

دولت برای مادرانی که دارای دو فرزند هستند افزایش یارانه در نظر گرفته است. افرادی که مشمول این افزایش یارانه هستند، می‌توانند اقلام بهداشتی مثل پوشک، صابون و شامپو برای کودک و مادر و همچنین بسته‌های حمایتی دارای لبنیات، پروتئین، حبوبات، میوه‌جات و سبزیجات را تا سقف ۶۰۰ هزار تومان به صورت رایگان از فروشگاه‌های طرف قرارداد، خریداری کنند..

برای اطلاع از اینکه شامل این طرح هستید یا خیر، می‌توانید با ورود به اپلیکیشن “شما”، کد ملی سرپرست خانوار را وارد کرده و از شرایط خود کسب اطلاعات کنیدمدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت نیز درباره این طرح گفت: سازمان برنامه و بودجه این وعده را داده است که بودجه این طرح حدود ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد.این طرح به این منظور انجام می‌شود تا بتوانیم کودکان بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم. امیدواریم با این طرح، سوء تغذیه را در کشور به طور کامل از بین ببریم و هیچ کودکی دیگر مشکل اختلال در رشد نداشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی